reklama

Tablet zamiast dziecka

Nie tylko dla dzieci spędzają mnóstwo czasu  przed ekranem. Czas rodziców równie często  upływa na sprawdzaniu smartfonów i e-maili

Catherine Steiner-Adair, psycholog i autorka książki na temat rodzinnych relacji w epoce cyfrowej, pisze. "To jest paradoks naszych czasów rodzicielskiej: Nigdy nie było tak wiele okazji do rodzin, aby podłączyć i jednocześnie odłączyć."

Catherine Steiner-Adair, psycholog i autorka książki na temat rodzinnych relacji w epoce cyfrowej, pracuje z dziećmi, które są już zmęczone ciągłą koniecznością zwracania na siebie uwagi rodziców. Czują się mniej ważne i mniej atrakcyjne od smartfonów, którym tak wiele uwagi poświęcają dorośli.

Dzieci zdają sobie sprawę , że rodzice nie słuchają ich na tyle uważnie, na ile one tego potrzebują. Zanim następnym razem sięgniesz po telefon, tablet lub laptop w obecności dziecka, zastanów się, co lub kto bardziej pragnie Twojej uwagi. Jeśli wymagasz od swojego dziecka rozsądku w korzystaniu z elektroniki, najpierw sam daj mu dobry przykład dokonując właściwego wyboru. 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: