reklama

Unikanie tych 3 rzeczy zapobiega przedwczesnemu porodowi. Badania

Nowe badania Szpitala Dziecięcego w Cincinnati pokazały, że można było zapobiec, aż 25% przedwczesnych porodów (przed 37 tygodniem ciąży), jeśli udałoby się wyeliminować tylko te 3 czynniki zwiększające ryzyko.

  • zbyt krótki odstęp czasu między ciążami,
  • zbyt wysoki lub zbyt niski wskaźnik masy ciała (BMI) przed ciążą
  • liczba kilogramów przybranych w czasie ciąży

Jak czytamy w badaniach opublikowanych w czasopiśmie Maternal and Child Health Journal lekarze przyjrzeli się zapisom narodzin w Ohio od 2006 do 2011 roku, które dotyczyły prawie 400,000 żywych, pojedynczych narodzin. Przewodnicząca badań  doktor Emily DeFranco oraz jej współpracownicy odkryli, że możliwe do uniknięcia czynniki ryzyka ujawniły się u ponad 90% badanych kobiet.

Dane pokazały, że chociaż więcej niż połowa kobiet na początku ciąży miała wagę w granicach normy,  to jednak tylko 32% z nich utrzymało prawidłową wagę w dalszych miesiącach.

Jaki jest idealny przyrost wagi? To zależy od BMI kobiety. Jak wyjaśnia doktor Franck:

"Mniejszy przyrost wagi jest polecany kobietom z nadwagą. Szczuplejsze panie potrzebują większej liczby kilogramów, żeby utrzymać zdrową ciążę. BMI między 18.5, a 24.9 przed i w trakcie ciąży jest uznane jako prawidłowe".

Jeśli chodzi o odstęp czasu między ciążami, odczekanie 6 miesięcy lub mniej również grozi przedwczesnym porodem i innymi komplikacjami.

Sugeruje się, że warto  poczekać z ponownym poczęciem trochę dłużej.

“Optymalna ilość czasu pomiędzy ciążami to od 12 do 24 miesięcy po narodzinach pierwszego dziecka". -powiedziała DeFranco.

Pocieszające jest to, że znając wyniki badań przyszłe mamy mogą  podjąć działania, które pozwolą im uniknąć ciążowych i okołoporodowych komplikacji.


Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: