reklama

Wiedziałaś, że jesteś podobna do swojej teściowej?

Chcę się ożenić z mamusią! Wyjdę za tatusia! - te deklaracje nabierają nowego znaczenia, kiedy zajrzymy do badań Davida Perrett’a profesora Uniwersytetu w St Andrew

Okazuje się, wygląd twoich rodziców odgrywa dużą rolę przy wyborze życiowego partnera. Czy masz kolor oczu i odcień włosów taki, jak matka twojego męża? Sprawdź, bo to bardzo prawdopodobne. Mężczyźni często wybierają partnerki, które są podobne do ich mam.

U kobiet jest to bardziej skomplikowane. Wybierzesz partnera podobnego do taty, jeżeli w dzieciństwie miałaś z nim dobre relacje. Co to oznacza? Zaangażowanie ojca w wychowanie córki oraz zbudowania z nią zdrowej więzi emocjonalnej. Jakość kontaktu była zdecydowanie ważniejsza niż ilość, ponieważ nie miało  znaczenia, czy tata przebywał z dala od domu, czy był w nim na co dzień. Co ciekawsze kobietom dla których tata był wzorem podobają się mężczyźni o podobnych kształtach twarzy. Naukowcy przeprowadzający badanie byli w stanie powiedzieć, którzy mężczyźni i kobiety byli małżeństwem patrząc na ich zdjęcia z rodzicami:)

Ciekawe, czy wasze spostrzeżenia są podobne? Prawda czy fałsz? Dołącz do dyskusji lub/i zrób quiz. Sprawdźmy:)

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: