reklama

WiFi dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka

Już w najbliższy poniedziałek, 26 marca, w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie uruchomiony zostanie bezprzewodowy internet, z którego będą mogli korzystać mali pacjenci oraz ich rodzice. 

Z tej okazji dla wszystkich dzieci przebywających w CZD zorganizowanych zostało wiele atrakcji m.in. zabawy z udziałem bajkowych animatorów, występy taneczne i muzyczne, odwiedziny pacjentów na oddziałach i wręczenie im upominków. Wydarzenie uświętnią: występ Moniki Mariotti, Pawła BiBy Binkiewicza oraz odwiedziny gości: Julii Wieniawy, Anny Dereszowskiej, Karoliny Szostak, Oliwiera Janiaka i Kuby Wesołowskiego.

Jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ w obecnych cyfrowych czasach, w których ludzie komunikują się w dużej mierze przez Internet, dostęp do niego w szpitalach jest bardzo ważny. Teraz również Centrum Zdrowia Dziecka będzie mogło zaoferować swoim pacjentom nie tylko doskonałą opiekę, ale również dodatkowy komfort w komunikacji, nauce, rozrywce i pracy.

Chcieliśmy zdążyć z uruchomieniem Internetu przed Wielkanocą, żeby mali pacjenci, którzy zostają na święta w szpitalu mogli bez przeszkód kontaktować się z rodzinami - mówi Piotr Dąbroś, Przezes Zarządu StarNet Telecom- firmy będącej fundatorem instalacji oraz systemu WiFi.

Budynki należące do Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” zostały wyposażone w nowoczesną instalację opartą na rozwiązaniach renomowanych firm oraz najwyższej klasy urządzenia WiFi, które posiadają wszelkie certyfikaty wymagane przez placówki medyczne - nie zakłócają pracy uradzeń medycznych. W prace instalacyjne całego systemu oraz późniejsze testy zaangażowanych było na stałe kilkunastu specjalistów StarNet Telecom, którzy realizowali prace zgodnie z wcześniej sporządzonymi projektami technicznymi.

Pobyt dziecka w szpitalu to stres zarówno dla dziecka, jak również dla rodziców, dlatego staramy się zapewnić naszym małym pacjentom różnego rodzaju animacje i eventy, aby odwrócić ich uwagę od badań i zabiegów.  Jesteśmy wdzięczni firmie StarNet Telecom za uruchomienie Wifi dla pacjentów w naszym Instytucie, niewątpliwie dostęp do internetu uprzyjemni dzieciom i rodzicom czas wolny, ale również ułatwi kontakt z bliskimi - podsumowuje Katarzyna Gardzińska, rzecznik Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka".

„Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” (IPCZD) pełni podwójną rolę: instytutu naukowego podległego bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia oraz wysokospecjalistycznego szpitala. Aktualnie liczy 602 łóżka, w tym 150 łóżek chirurgicznych i 42 łóżka zapewniające intensywną opiekę medyczną. W ostatnich latach IPCZD leczy rocznie około 40 tys. dzieci w oddziałach stacjonarnych, około 40 tys. dzieci w oddziałach dziennych, udziela 170 tys. porad ambulatoryjnych, wykonywanych jest rocznie 12 tys. badań w znieczuleniu ogólnym i około 7 tys. dużych zabiegów operacyjnych.

Tu znajdziesz filmik z wypowiedziami pacjentów:

https://www.facebook.com/CentrumZdrowiaDziecka/videos/1893148340697963/

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: