reklama

Wygląda, że twoje dziecko pracuje ciężej niż ty. Badania

Mówisz dziecku, że kiedy dorośnie to zrozumie, czym jest ciężka praca? I tu czeka cię zaskoczenie. Z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynikło, że dzieci są w “pracy” przez 46 godzin tygodniowo!!! To więcej niż dorośli, którzy pracują na cały etat.

W Center Parcs w UK przebadano 2.000 rodziców. Pracą nazwano czynności, w których w ciągu tygodnia uczestniczy dziecko, czyli: lekcje w szkole, prace domowe, zajęcia dodatkowe oraz czytanie. Okazało się, że duża część dzieci jest zajęta właściwie bez przerwy. Zresztą przyjrzyjcie się wynikom badań, które  dotyczą dzieci w wieku 6-lat:

  • 54 procent rodziców uważa, że ważne jest, aby zachęcić dzieci do udziału w tak wielu zajęciach dodatkowych, jak to tylko możliwe.
  • 25 procent rodziców cieszy się, kiedy dzieci są zajęte
  • 44 procent dzieci wierzy, że robią więcej w ciągu dnia niż ich rodzice.
  • 25 procent dzieci mówi, że biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych, ponieważ ich rodzice tego oczekują.

Może zanim wyślecie dzieci na kolejne zajęcia warto sobie przypomnieć, że udowodniono, iż dużo więcej korzyści czerpią dzieci, jeżeli ich dzień nie jest zorganizowany w 100%. One potrzebują wolnego czasu na zabawę, która pobudza nie tylko wyobraźnię i kreatywności, ale uczy je bycia bardziej samowystarczalnymi.

A na koniec prawdziwa bomba.

Psychologowie zalecają dla zdrowia psychicznego i fizycznego dzieci, żeby miały codziennie 3 godziny i 51 minut wolnego czasu. Uważacie, że to w ogóle możliwe?

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: