reklama

Wykrywacz zdrad

Będzie stały w uczuciach, czy raczej okaże się, że woli skakać z kwiatka na kwiatek? Według najnowszych badań, skłonności te mogą być zapisane w genach. Jak sprawdzić, w którą stronę skłania się Twój partner? Zmierz mu długość...serdecznego palca!

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Northumbrii i Oxforfu wykazały związek pomiędzy skłonnością do niezobowiązującego seksu a relacją długości palca serdecznego w stosunku do palca wskazującego. Naukowcy przeprowadzili wywiady z setkami brytyjskich mężczyzn i kobiet, a następnie zrobili kserokopie ich dłoni.

Odkryto, że zarówno mężczyźni jak i kobiety dzielą się na dwie grupy – osoby konserwatywnie podchodzące do seksu oraz te, które traktują go mniej zobowiązująco. Pierwsza grupa ma silną potrzebę zaangażowania emocjonalnego, natomiast druga preferuje krótkoterminowe relacje z wieloma partnerami.

Co ma do tego długość palców? Okazuje się, że może ona być wskaźnikiem aktywności seksualnej. Jeżeli palec serdeczny jest dłuższy od wskazującego, dana osoba prawdopodobnie będąc w łonie matki była narażona na wysokie stężenie testosteronu. To może wpływać na bardziej rozwinięty popęd seksualny. Związek pomiędzy długością palców a podejściem do relacji intymnych sprawdził się w 62% przypadków u mężczyzn oraz w połowie przypadków u kobiet. Naukowcy podkreślają jednak, że czynniki środowiskowe oraz kulturowe mogą wymuszać zmianę zapisanych w genach strategii prokreacyjnych.

Koordynator badania, profesor John Manning, analizuje wpływ proporcji palców od ponad 20 lat. Według niego, relacje długości palców serdecznego i wskazującego mogą wskazywać również na inne uwarunkowania genetyczne, takie jak płodność, funkcjonowanie płuc i serca czy wytrzymałość fizyczna. Zanim więc zdecydujesz się z kimś związać, dokonaj stosownych pomiarów! :)

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: