reklama

Wymiotujesz w ciąży? Wspaniale. Twoje dziecko będzie miało wysokie IQ

Męczą cię poranne mdłości? To wspaniała wiadomość. Nie dość, że wymioty zmniejszają ryzyko poronienia i wady wrodzone, to dodatkowo masz szansę urodzić małego geniusza:)

Badania przeprowadzono na przestrzeni 20 lat przez Hospital for Sick Children w Toronto. Wzięło w nich udział 850.000 kobiet w ciąży z pięciu różnych krajów. Sprawdzano, czy i jaki wpływ na dziecko ma ta jedna z najczęstszych dolegliwości - cierpi na nią 85% przyszłych mam.

Stwierdzono, że mamusie, które pierwsze miesiące ciąży spędzały głównie wymiotując lub mając mdłości rodziły zdrowsze dzieci i trzykrotnie spadało u nich ryzyko poronienia w stosunku do mam nie cierpiących na żadne dolegliwości

Dodatkowo, kiedy dzieci podrosły przeprowadzono wśród nich badania IQ. Okazało się, że w grupie 3-7-latków poziom inteligencji  był wyższy średnio o trzy do czterech punktów, jeżeli ich mamy cierpiały na nudności i wymioty  podczas ciąży.

"To nie jest tak, że dzieci kobiet, które nie miały porannych mdłości mają jakieś niedobory intelektualne" - mówi dr Gideon Koren, jeden z autorów badania. "Jednak na tle populacji (różnica IQ) pokazywałaby, że wymioty i nudności wpływają na lepszy rozwój mózgu."

Chciałoby się powiedzieć, chociaż zabrzmi to dziwacznie - wymiotujcie dziewczyny na zdrowie!

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: