reklama
2. tydzień

2. tydzień ciąży

Uwaga! Zbliża się owulacja! Drugi tydzień ciąży rozpoczyna się w końcu miesiączki, zanim jeszcze jajeczko dojrzeje i zostanie uwolnione do jajowodu (co określa się mianem owulacji).

Około 14 dni przed rozpoczęciem kolejnej miesiączki następuje owulacja. Jajnik uwalnia dojrzałe jajeczko, które przesuwa się jajowodem w oczekiwaniu na plemnik. Okres, kiedy kobieta może począć dziecko, jest bardzo krótki i trwa jedynie 4 dni w cyklu.

Do rozpoznawania okresu największej płodności (co pozwala znacznie zwiększyć szansę na poczęcie dziecka, zwłaszcza w przypadku par o obniżonej płodności) służą specjalne testy owulacyjne (dostępne w aptekach bez recepty). Bardzo skuteczna okazuje się też obserwacja cyklu miesiączkowego za pomocą naturalnych metod regulacji poczęć. Systematyczne mierzenie temperatury i obserwacja śluzu pozwalają z dużą dokładnością określić termin owulacji.

Uwaga! Każda ciąża jest inna, dlatego podawane przez nas fakty pełnią jedynie funkcję orientacyjną. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Starasz się o dzidziusia? Dołącz do forum dla starających się.

Jak przygotować się do ciąży?

Uważasz, że ten tekst jest wart przeczytania? Poleć go znajomym:

Oceń:

Wysyłam Twój głos!
Ocena: 4,30 z 5. Głosów: 30
Kliknij w gwiazdki, żeby dodać swój głos.
reklama