Podróż... Praca konkursowa

Podróż... Praca konkursowa

Z początkiem jesieni dojrzeliśmy do decyzji o kolejnej podróży, podróży po nowe życie.... Nasza pierwsza podróż - Jakubek, skończyła niedawno 3,5 roku, a i on zaczął upominać się o siostrzyczkę.

Pomyślałam sobie że to byłby niezły prezent gdyby w moje 30 urodziny... Jednak myślałam, że to niemożliwe, że nie będzie to łatwe, na pierwszą podróż życia czekaliśmy długo... 15 listopada zrobiłam test i  ku mojemu zdziwieniu okazał się POZYTYWNY!!

Myślałam, że za drugim razem przeżycia są mniejsze, że przecież przeszłam to już raz i wiem jak będzie...Ale nie!!! To była CHWILA, CHWILA W KTÓREJ ROZPOCZĘŁA SIĘ NASZA KOLEJNA PODRÓŻ...podróż którą przywitałam wielką radością, odrobiną niepewności, zamyślenia, nadzieją, wzruszeniem, dziwnym drżeniem serca, łzą szczęścia  na policzku. To była Chwila niepowszechna, niezwyczajna, pełna dobrej energii...

Miałam ochotę wykrzyczeć o naszym szczęściu CAŁEMU ŚWIATU, wybiec na ulicę, zapukać do sąsiadki, zadzwonić gdzie się tylko da, chciałam aby każdy wiedział, że nasza rodzina rozpoczyna kolejną podróż...

reklama

Mąż tylko się uśmiechnął pod nosem, jakby był przekonany, że tak miało być. A Jakubek całkowicie nieświadomy tego co się ze mną dzieje, jakby grzeczniejszy, zaczął się troszczyć o swoją mamusię, spoważniał, zmężniał - w końcu będzie starszym bratem - bardzo tego chciał. Wie, że nasza rodzina będzie większa i bardzo jest tym przejęty: „dam niuni  moje łózecko i będę ją głaskał ale delikatnie bo jest malutka” - słysząc to wzruszam się a jego słowa sprawiają, że moja radość nie zna granic.

A ja każdego dnia dowiaduję się co się dzieje w moim brzuszku. 7 tydzień – malutka fasolka, która odmieni nasze życie, ma już serduszko, powstają oskrzela i mózg, ach… Dlaczego w czasie ciąży nasze brzuchy nie stają się przezroczyste, mogłybyśmy sobie zaglądać w każdej chwili co tam słychać u naszego maleństwa, mogłoby się do nas uśmiechnąć, pomachać rączką, puścić buziaka i wiedziałybyśmy po jego minie czy woli ogórki kiszone czy czekoladę.

Czekamy na Ciebie z utęsknieniem i już wiemy, że jesteś dla nas i swojego brata CAŁYM ŚWIATEM! Każdej kobiecie życzę aby mogła przeżyć taką podróż choć raz... podróż po NOWE ŻYCIE!

Magdalena M.

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: