Bezpieczne pozycje seksualne po porodzie

Bezpieczne pozycje seksualne po porodzie

reklama

Boisz się rozpocząć współżycie po porodzie ze strachu przed bólem i dyskomfortem? Dowiedz się, że są mniej i bardziej zalecane pozycje seksualne, bo w końcu seks ma kojarzyć się z przyjemnością i bliskością.

Przede wszystkim po porodzie udaj się na wizytę kontrolną do ginekologa. Będziesz mogła się dowiedzieć, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do powrotu do aktywności seksualnej. Jeśli wszystko jest ok - czas na zabawę.

Jakie pozycje seksualne są bezpieczne po porodzie?

Pozycja misjonarska czyli on leży na Tobie
Ta pozycja uznawana jest za najbardziej wygodną i bezpieczną po porodzie naturalnym. Również jest wskazana po cesarskim cięciu, bo nie musisz napinać mięśni brzucha.  Przede wszystkim możesz kontrolować głębokość i siłę penetracji. Zminimalizowany jest również nacisk na pochwę.

 

Pozycja „na łyżeczkę”
Kobieta leży na boku, odwrócona plecami do mężczyzny. Pozycja jest świetna, jeśli miałaś cesarskie cięcie, ponieważ nie ma dużego nacisku na bliznę, a możesz kontrolować szybkość i głębokość penetracji i sprawić żeby stosunek był bezbolesny.

 


Pozycja na jeźdźca ( Kobieta siedzi na górze)

To pozycja, w której kobieta jest stroną dominującą. Od ciebie zależy szybkość i rodzaj ruchów.  od niej zależy szybkość i technika ruchów. Jest to również dobra pozycja po porodzie, ponieważ kontrolujesz sytuację i na bieżąco możesz sprawdzać, co sprawia ci dyskomfort, a co przyjemność. Niekoniecznie polecamy po cesarce.

Pozycja „na krześle”
Mężczyzna siada na krześle, kobieta siada tyłem na jego udach i zaczyna poruszać biodrami. W tej pozycji również masz kontrolę nad sytuacją.

reklama

Jakich pozycji seksualnych unikać w pierwszych miesiącach po porodzie?

W trakcie seksu po porodzie należy minimalizować nacisk na krocze. Szczególnie niebezpieczna jest pozycja „na pieska“ ze względu na ogromne obciążenie mięśni pochwy istnieje poważny dyskomfort i ból.

Uważaj również podczas seksu oralnego.  O ile ty możesz w ten sposób zaspokajać partnera, o tyle on powinien się powstrzymać, aż będziecie mieć pewność, że twoja pochwa jest całkowicie wygojona po porodzie. Po pierwsze w czasie  seksu oralnego może dojść do zakażenia pochwy i macicy. Gorzej, jeśli niechcący partner wprowadzi powietrze do twojej pochwy i przedostanie się ono do naczyń krwionośnych. Wtedy może nastąpić „zator powietrzny“, który  bywa przyczyną zgonów.

Na koniec warto wiedzieć, że po porodzie masz szansę na uaktywnienie nowych stref erogennych, więc sprawdzaj, eksperymentuj i baw się dobrze:)
Jeśli masz wątpliwości - przeczytaj artykuł Seks po porodzie

Ocena: 4.2 z 5. Ocen: 15

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: