Wystartowała kampania „Ciąża-Świadome Macierzyństwo”

materiał partnera (*)
Wystartowała kampania „Ciąża-Świadome Macierzyństwo”

19 lipca wystartowała kolejna edycja kampanii edukacyjnej Wydawnictwa Warsaw Press „Ciąża-Świadome Macierzyństwo”. W kolejnej III edycji swoją obecnością zaszczycili eksperci najbardziej prestiżowych instytucji.

Kampania to źródło wiedzy o wpływie witamin i minerałów na rozwój płodu i zdrowia każdej mamy. Potwierdza fakty i obala mity odnoszące się do okresu ciąży  i karmienia piersią. Dzięki udziałowi ekspertów daje możliwość uzyskania najciekawszych informacji o przebiegu ciąży, prawidłowym przygotowaniu organizmu i zachodzących w nim zmianach oraz dostarcza cennych porad, dotyczących skutecznego radzenia sobie  z dolegliwościami i bolączkami typowymi dla ciężarnych, a także dojścia do formy po porodzie.

Inicjatywa została objęta oficjalnym patronatem merytorycznym przez prof. dr hab. n. med. Mirosława Wielgosia Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Prezesa Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, który z ochotą wsparł inicjatywę Wydawnictwa, jaką jest poszerzanie wiedzy i świadomości każdej z przyszłych mam. Wypowiedź Profesora na temat odpowiedzialnego macierzyństwa i odpowiedniego przygotowania fizycznego i psychicznego do przyjścia dziecka na świat, wprowadza czytelnika w cały kontent merytoryczny.

Kolejnym patronem został Instytut Matki i Dziecka. Dr Marzena Jurczak Czaplicka z Kliniki Położnictwa i Ginekologii oraz lek. Krystyna Polak z Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka zabrały głos w sprawie badań oraz szczepień ochronnych.

Kampanii towarzyszy ponownie Instytut Żywności i Żywienia. Magdalena Siuba-Strzelińska, dietetyk i z-ca kierownika Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej przedstawia Aplikacje Zdrowa Mama oraz porusza problem cukrzycy ciążowej.

Tematykę nadciśnienia w ciąży natomiast omawia prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska Dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Porady przed i poporodowe dostarczone zostały przez Centrum Medyczne Żelazna. Mgr Małgorzata Gierada-Radoń starsza położna specjalistka Szpitala Specjalistycznego św. Zofii przedstawia poród jako współpracę partnerów, a mgr Paulina Juszczakiewicz położna reprezentująca tą samą instytucję radzi, jak dbać o siebie po porodzie.

Kampanię wspiera też platforma Medonet.pl - wydawca oraz szef reporterów Onet Kobieta Agnieszka Sztyler-Turovsky odnosi się do towarzyszącego dzisiejszym czasom dylematu „fit matki”.

Do projektu dołączyła także społeczność BabyBoom.pl. Jej twórca Anna Ślusarczyk prezentuje wyniki swoich badań przeprowadzonych wśród mam, dotyczących laktacji. Swój edukacyjny wkład zapewnił również Projekt Świadoma Mama. Pomysłodawczyni Dorota Jaworska namawia każdą czytelniczkę do uczestnictwa w organizowanych warsztatach parentingowych.

Twarzą kampanii została polska dziennikarka Paulina Sykut-Jeżyna, szczęśliwa mama i żona. Tej edycji towarzyszą też słynne mamy blogerki: Bakusiowo, Mamine Skarby, Matka Wariatka oraz Buuba. Wszystkie Panie swoimi historiami pragną z całego serca zainspirować inne mamy, namawiając je do realizacji swoich pasji i zainteresowań.

Kampania towarzyszy Ogólnopolskiemu Cyklowi Pikników dla Mam, który organizowany jest przez My Mamy, gdzie dołączana ona będzie do toreb piknikowych, które dostanie każda z uczestniczek pikniku. Patronat medialny objęli: Super Mamy, Mama Klub oraz Baby-Shower.

Wszystkie artykuły można przeczytać na http://ciaza.warsawpress.com/  Zapraszamy!
Więcej również na https://www.facebook.com/warsawpress/

 

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:

Kalendarz ciąży