Test ciążowy wyszedł pozytywny - co dalej?

Test ciążowy wyszedł pozytywny -  co dalej?

Uczucie szczęścia, radości i lekkiego niepokoju, które poczułaś, kiedy zobaczyłaś te dwie kreseczki na teście, pozostaną z tobą na długo.

Wiadomość o ciąży jest zdecydowanie jedną z tych, która zmienia wszystko i ma na ciebie ogromny wpływ: nagle dowiadujesz się, że rośnie w tobie nowe życie. I chociaż twój brzuch nadal wygląda tak samo, w środku już dzieje się magia. Już 6 - 9 tygodni po zapłodnieniu zarodek ma ustaloną płeć, kolor oczu i włosów, a nawet niektóre cechy charakteru!

Prawdopodobnie już zaplanowałaś pierwszą kontrolę ginekologiczną, podczas której lekarz sprawdzi, czy jest to ciąża pojedyncza czy mnoga. Usłyszysz bicie serca dziecka i poznasz przewidywaną datę porodu. Lekarz poinformuje Cię również o badaniach, które powinnaś wykonać w ciąży.

W 12. tygodniu  udasz się na USG, które oceni z 60–70% dokładnością, czy płód jest zdrowy lub czy istnieje szansa, że urodzi się z jedną z wad genetycznych. Jeśli 60-70% to dla ciebie za mało i chcesz być absolutnie pewna wyników,  masz możliwość skorzystania z dodatkowych badań.

Najbezpieczniejszym i najlepszym wyborem jest bez wątpienia test NIFTY, który  charakteryzuje się dokładnością powyżej 99%. Wykonało go już ponad 5 000 000 kobiet w ciąży na całym świecie. Przyszłe mamy są zachwycone prostotą samej procedury jak i szybkością otrzymania wyników. Całe badanie - wymaga tylko pobrania próbki krwi od matki - a wszystko to trwa nie więcej niż kilka minut.

Chciałam wykonać test Nifty ze względu na historię swoich ciąży. Pierwsza przebiegła prawidłowo, poród również. Jednak starając się o drugie dziecko, niestety przydarzyły nam się dwa poronienia, oba w pierwszych trymestrach. Nie ukrywam, że każda z tych strat była bardzo bolesna.

Kiedy zobaczyliśmy pozytywny test po raz kolejny, złapało nas lekkie przerażenie i niepokój, nie potrafiliśmy się tak po prostu cieszyć z tak cudownej wiadomości. Przede mną czwarta ciąża, chciałam poczuć się bezpieczniej i spokojniej. Poznając wyniki takiego genetycznego badania ewentualnie dowiedziałabym się co jest nie tak, być może byłby to klucz także do wcześniejszych poronień. Wiedziałam, że test da mi choć odrobinę spokoju. Michalina insta: m_korczynska

NIFTY jest całkowicie pozbawiony ryzyka zarówno dla kobiety w ciąży, jak i dziecka. Nie musisz obawiać się krwawienia ani utraty ciąży, co niestety zdarza się podczas wykonywania inwazyjnych badań prenatalnych. Wykonanie testu NIFTY jest  w 100% bezpieczne.

Procedura wykonania testu jest bardzo prosta - skorzystałam z możliwości pobrania krwi w domu. Cała procedura zajęła nie więcej niż 10 minut- wypełnienie ankiety i potem pielęgniarka pobrała krew żylną i już! Joasia Ładniak

Zwykle czekanie na wyniki testu jest trudne dla przyszłych mam.

Potem oczekiwanie na wynik - trudny czas, bo zawsze pozostaje niepewność czy wszystko będzie w porządku. Wyniki otrzymałam po tygodniu - byłam przygotowana na 10 dni oczekiwania. A ten tydzień i tak ja i mąż zaliczamy do jednego z dłuższych tygodni w naszym życiu. Na szczęście koperta zawierała same dobre informacje - przeogromna radość! Wyniki są przekazane w bardzo czytelny sposób, dwie strony A4, które bardzo koją i uspokajają Asia.

NIFTY zapewnia informacje na temat zdrowia twojego dziecka. Jeśli wyniki są dobre i wykazują niskie ryzyko wystąpienia zaburzenia, możesz spędzić resztę ciąży na szczęśliwym oczekiwaniu. Jeśli natomiast NIFTY wykaże zwiększone ryzyko, będziesz mogła skonsultować się ze swoim ginekologiem w sprawie  przeprowadzenia dalszych badań diagnostycznych .

Jestem spokojniejsza o życie mojego małego chłopca, ze względu na dobre wyniki. Gdybym dowiedziała się o wynikach z wysokim prawdopodobieństwem, jest szansa na zorganizowanie pomocy, opieki specjalistycznej. A przede wszystkim oswojenie się z tą nową sytuacją. Jednak, póki co nie ma takich przesłanek.

Test wykonałam w 11 tygodniu, teraz jestem w 21. Dzięki wynikom mogę się skupić na starszym synku, na wybieraniu wyprawki, odremontowaniu sypialni i organizowaniu kącika w naszej sypialni. Niesamowite, bo to głównie dzięki Nifty zdecydowaliśmy się podzielić wiadomością dalej. Zapomniałam już jak to jest cieszyć się z faktu bycia w stanie błogosławionym. Teraz myślę już o samym porodzie i żeby dalej wszystko dobrze się rozwijało. Michalina

Michalina i Joanna to dwie mamy, które dzięki wspólnym działaniom https://testnifty.pl/ oraz portalu babyboom.pl mogły wykonać bezpłatnie badania. Wiemy również, że babyboomowe mamy polecają sobie test Nifty. Sprawdź jakie masz możliwości!

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: