reklama
Depilacja w ciąży - kiedy można, kiedy nie można i czy można?
materiał partnera (*)

Depilacja w ciąży - kiedy można, kiedy nie można i czy można?

Ciąża dla wszystkich kobiet jest stanem szczególnej troski o zdrowie i bezpieczeństwo, a także momentem w życiu, kiedy na drugi plan odkładamy kwestie związane z naszymi dotychczasowymi urodowymi przyzwyczajeniami.

Zdaniem wielu ekspertów pewne zabiegi są w błogosławionym stanie niewskazane, niektóre można wykonywać bezpiecznie, inne po konsultacji z lekarzem lub wtedy, kiedy nie ma żadnych przeciwwskazań.

O czym mowa - a no choćby o depilacji… Która żywo interesuje każdą przyszłą mamę. Nasze i Wasze wątpliwości rozwieją nasze Ekspertki, Kosmetyczki z sieci salonów depilacji Time for Wax, lidera depilacji woskiem w Polsce. I zapraszamy do konkursu!

Kiedy brzuszka jeszcze nie widać

Kiedy ciąża nie daje o sobie znać wizualnie, ale mentalnie jesteśmy już nastawione na kolejne 9 miesięcy nerwowego dbania o dobro Maluszka i swoje, często zastanawiamy się, czy możemy kontynuować nasze stałe nawyki pielęgnacyjne i czy nie zaszkodzimy nimi naszemu dziecku.

O ile farbowanie włosów w ciąży już dawno zyskało dyspensę wszystkich, podobnie manicure, pedicure i delikatne zabiegi kosmetyczne, tak pozostałe, a wśród nich depilacja woskiem, pozostają na cenzurowanym. I dobrze! - takie zdanie wyrażają Ekspertki z sieci salonów Time for Wax, lidera depilacji woskiem w Polsce. Tym bardziej, że zawsze i wszędzie o tym, co nam wolno w ciąży, a czego nam nie wolno, decyduje lekarz prowadzący nas i malucha przez całe 40 tygodni. I nie ważne, czy brzuszek jest duży i krągły, czy go jeszcze nie widać!

Przyszła mama i wosk

Jeżeli przed ciążą regularnie (co 4-5 tyg.) korzystałaś z zabiegów depilacji woskiem, a lekarz nie będzie widział żadnych powodów, dla których musiałabyś zrezygnować z dotychczasowego sposobu usuwania zbędnego owłosienia, to depilacja woskiem nie powinna spędzać przyszłej mamie snu z powiek.

Pamiętajmy jednak o żelaznej zasadzie, która rządzi całym procesem dojrzewania Twojego dziecka w brzuchu - w Twoim ciele zmienia się wtedy wszystko, a kondycja Twojej skóry, włosów, odporność na ból i reakcje na intensywne działanie w obrębie bikini, pach, a nawet nóg może zmienić się o 180 stopni w stosunku do tego, co obserwowałaś u siebie przed ciążą.

Kosmetyczki salonów Time for Wax polecają więc skorzystanie z próby uczuleniowej:

Warto skusić się na ten sposób weryfikacji, czy wosk niespodziewanie nie zacznie uczulać - koniecznie należy to zrobić to dla bezpieczeństwa swojego i maleństwa” - poleca Agnieszka, Kosmetyczka Time for Wax. Druga rzecz, która powinna być jednym z elementów wdrażania się do regularnej depilacji w ciąży, to depilacja niedużej partii ciała, w ramach testu - dodaje.

Dobre będą pachy, przedramiona, łydki - słowem, jak radzą Ekspertki - obserwuj swoje ciało i reakcje, a ponad wszystko nie rzucaj się na głęboką wodę i nie zaczynaj od bikini brazylijskiego w pakiecie z nogami. Na wszystko przyjdzie czas.

Wiele kobiet trafia na depilację woskiem w 2 i 3 trymestrze ciąży - po przerwie od tego typu zabiegów, kiedy brzuch rośnie i staje się powodem, który utrudnia samodzielne usuwanie włosów w domu, szczególnie w okolicy bikini. Panie chcą oddać się w ręce fachowców i znowu, jak za dawnych czasów, mieć spokój na kilka tygodni.

Obserwując reakcje naszych Klientek w ciąży uprzedzamy od razu, że podobne zasady, co Pań w 1 trymestrze, dotyczą Pań w 2 trymestrze ciąży, są one nawet surowsze, bo wtedy właśnie kształtuje się wszystko, co istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży i warto bardzo powoli z rozsądkiem przygotować skórę do zabiegu - poleca Eliza, Kosmetyczka Time for Wax.

Dodaje, że nieodzowna jest opinia lekarza, a o wszystkim powinno decydować także nasze samopoczucie. W trakcie zabiegu natomiast pamiętajmy, że jeżeli cokolwiek wzbudza nasz niepokój, natychmiast zgłaszamy sytuację Kosmetyczce i przerywamy depilację - dodaje.

Ciąża i wosk po raz pierwszy - czy to się uda?

Niestety, zdaniem naszych Ekspertek z Time for Wax, ale także wielu lekarzy, ciąża to nie jest właściwy czas na eksperymenty urodowo-kosmetyczne. Pozostaje wtedy do dyspozycji przyszłej mamy każda inna metoda, która w sposób bezpieczny pozwoli usunąć zbędne owłosienie.

W 3 trymestrze odradzamy próby depilacji woskiem tym Paniom, które chciałyby po długiej przerwie wrócić do depilacji tą metodą, a tym bardziej tym Paniom, które nigdy z wosku nie korzystały regularnie - zaleca Agnieszka, Kosmetyczka Time for Wax.

Szczególnie w ostatnich tygodniach ciąży depilacja woskiem jest niewskazana. Może wywołać niebezpieczne dla zdrowia uczulenie, przedwczesne skurcze i poród, zagrażać życiu i bezpieczeństwu. Nie musimy dodawać, że każdy dyskomfort u mamy odczuwa także dziecko - nie chcemy chyba dostarczać mu złych wspomnień z depilacji? - dodaje

A przyszłym Mamom, które odwiedzają  portal babyboom.pl i znają sieć Time for Wax życzymy wspólnie szczęśliwego rozwiązania i radości z obecności Maluszka na świecie. 

Dodatkowo zapraszamy do konkursu!

KONKURS! WEŹ UDZIAŁ!

Dbanie o siebie, nie tylko w ciąży, jest bardzo ważne - tak dla ciała, jak i ducha. Choć natłok codziennych obowiązków często spycha myślenie o sobie na dalszy plan, to i tak powinnyśmy się starać, by każdego dnia znaleźć dla siebie choć małą, maleńką chwilę - taki "czas tylko dla mnie". Czy Ci się to udaje?

Weź udział w konkursie "Czas tylko dla mnie"

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy znaleźć wolną chwilę i napisać, jak w czasie ciąży, ale i już będąc mamą, znajdujesz czas tylko dla siebie. Co wtedy robisz? Jak dbasz o siebie i swoje ciało?

Nagrody

Z nadesłanych prac wybierzemy cztery, które nagrodzimy:
1 x voucher na wybraną usługę do 100 zł
3 x rabat 50% na wybraną usługę

Zapraszamy do naszych salonów, które znajdziecie na stronie TIME FOR WAX

Czas nadsyłania zgłoszeń: 16.02.2017-10.03.2017
Ogłoszenie wyników: 17.03.2017

Nagrody otrzymują:
1. Kasia Pacholska - nagroda główna, voucher na wybraną usługę do 100 zł
2. Kinga Pułkowska - rabat 50% na wybraną usługę
3. J. Kawalec - rabat 50% na wybraną usługę
4. Patrycja Kudyba - rabat 50% na wybraną usługę

Serdecznie gratulujemy!

Regulamin

reklama

Niezbędniki w dziale ciąża