Jak pielęgnować skórę w ciąży?

Jak pielęgnować skórę w ciąży?

materiał partnera (*)

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Zmiany, jakie zachodzą w organizmie, zarówno te dotyczące funkcjonowania, jak i gospodarki hormonalnej sprawiają, że skóra staje się bardziej wrażliwa i problematyczna.  Dlatego warto o nią zadbać od pierwszych dni, kiedy się dowiadujesz, że będziesz mamą.

Dlaczego w ciąży zmienia się twoja skóra?

W czasie ciąży inaczej regulowany jest przepływ krwi w układzie naczyń pod skórą, czego wynikiem może być zaczerwienienie skóry, jej zwiększona wrażliwość, obrzęki w okolicach powiek i szyi, ale także tendencja do powstawania żylaków.
Jeden z najczęstszych problemów ze skórą w trakcie ciąży dotyczy rozluźnienia tkanki łącznej, rozciągania skóry i powstawania rozstępów.

Wachlarz dolegliwości, jakie w tym okresie możesz zauważyć, jest szeroki: zaczerwienienie, skłonność do podrażnień, suchość czy przetłuszczanie, obrzęki, żylaki i przebarwienia. Do tego dochodzą często bardzo uciążliwe rozstępy, które powstają na brzuchu, piersiach, biodrach, pośladkach i udach. Występują one u około 90% kobiet ciężarnych i są wynikiem przerwania ciągłości włókien elastycznych skóry. To dlatego w czasie ciąży bardzo ważna jest troska i odpowiednia pielęgnacja.

Czy wiesz, jak pielęgnować skórę w ciąży?

Na co powinnaś zwrócić uwagę?

Po pierwsze - na dietę. Jedz regularnie niewielkie posiłki. Zadbaj, by twoja codzienna dieta była racjonalna i zbilansowana. Pamiętaj też o wypijaniu odpowiedniej ilości wody!

Po drugie – codziennie bierz chłodne bądź naprzemienne prysznice (zaczynaj i kończ chłodnym strumieniem), masuj ciało szorstką rękawicą lub specjalną gąbką.

Po trzecie - prowadź aktywny tryb życia. Spaceruj po świeżym powietrzu, pływaj, ćwicz prenatalną jogę.

Po czwarte – stosuj kosmetyki, które uwzględniają pielęgnacyjne potrzeby kobiet w ciąży.

Pamiętaj, by kosmetyki, które stosujesz w ciąży były nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Powinny być przebadane klinicznie pod kontorlą ginekologów i uzyskać pozytywne opinie specjalistów.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry w ciąży

Kosmetyki, po które warto sięgnąć powinny wzmacniać osłabioną strukturę skóry, chronić oraz zwiększać jej elastyczność i zdolność do rozciągania, w efekcie zapobiegając m.in. powstawaniu rozstępów. Oczywiście wybieraj produkty dedykowane kobietom w ciąży a później karmiącym mamom. Takie właśnie są preparaty Pharmaceris z serii M. Dostępna w aptekach Seria M jest linią specjalnie dedykowaną dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia.

Jeden z preparatów z serii M to  krem zapobiegający rozstępom i wzmacniający strukturę skóry FOLIACTI™. Krem zawiera m.in. kwas foliowy, który ma właściwości regenerujące komórki skóry i stymulujące proces ich odnowy. Niektóre doniesienia naukowe wskazują, że kwas foliowy potrafi dwukrotnie przyspieszać proces naprawy komórek skóry, uszkodzonych nawet w skutek promieniowania jonizującego.

Krem zapobiegający rozstępom i wzmacniający strukturę skóry FOLIACTI™

Receptura preparatu oraz zawarte w nim składniki aktywne, takie jak kwas foliowy, fitokompleks, olej bawełniany i witamina E działają kompleksowo na osłabioną skórę kobiet w ciąży.

Wymienione substancje zwiększają jej elastyczność i zdolność na rozciąganie, odżywiają, zapewniają długotrwałe nawilżenie oraz wzmacniają wytrzymałość, dzięki czemu skóra zachowuje jednolitą strukturę pozbawioną rozstępów.

Preparat ma lekką i szybko wchłaniającą się konsystencję, nie pozostawia plam i tłustej warstwy na skórze. Nie zakłóca badań USG.

KREM ZAPOBIEGAJĄCY ROZSTĘPOM FOLIACTI TM posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, ponadto został przebadany klinicznie pod kontrolą lekarzy ginekologów-położników.

Krem zapobiegający rozstępom i wzmacniający strukturę skóry FOLIACTI™polecany jest kobietom od 4. miesiąca ciąży (w 1. trymestrze nie zaleca się masowania i uciskania brzucha, a poza tym realne zagrożenie rozstępami pojawia się dopiero w jej 2. trymestrze).

Łagodząca maść na brodawki piersiowe 100.LANOLIN

Lanolina jest ciekawym  i cennym składnikiem kosmetycznym, ponieważ jest naturalnie pozyskiwana a jej skład podobny jest do warstwy lipidowej naskórka.

Łagodząca maść na brodawki piersiowe 100.LANOLIN Pharmaceris M, oparta na naturalnej 100% lanolinie, przede wszystkim stanowi ochronę delikatnej skóry brodawek piersiowych oraz skutecznie przyspiesza proces regeneracji podrażnionych brodawek. To dlatego jest polecana kobietom zarówno w czasie ciąży, jak i w okresie karmienia.

Trzeba jednak podkreślić, że maść jest polecana także do stosowana przy nadmiernym przesuszeniu oraz zaczerwienieniu skóry twarzy i ciała, tak u dorosłych, jak niemowląt i dzieci.

Zawarta w łagodzącej maści na brodawki piersiowe 100.LANOLIN lanolina nawilża, natłuszcza i uelastycznia skórę. Uzupełnia naturalnie występujące w skórze lipidy, odbudowując barierę ochronną, w efekcie działa łagodząco, eliminuje podrażnienia, zaczerwienienia i delikatne otarcia naskórka. Przynosi natychmiastową ulgę.

Dowiedz się więcej - odwiedź stronę Pharmaceris i poznaj pozostałe kosmetyki serii M

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:
reklama