Oczekujesz dziecka? Wybierz najbezpieczniejsze, certyfikowane kosmetyki Derma Eco Baby

Oczekujesz dziecka? Wybierz najbezpieczniejsze, certyfikowane kosmetyki Derma Eco Baby

materiał partnera (*)

Wiele kosmetyków dla dzieci, nawet tych przeznaczonych od 1. dnia życia, zawiera niebezpieczne dla zdrowia składniki. Są to alergeny oraz substancje mające negatywny wpływ na rozwój i zdrowie dziecka. Najsilniejszymi alergenami są substancje zapachowe, barwniki i niektóre konserwanty. Kosmetyki mogą zawierać również substancje powodujące zaburzenia hormonalne, a nawet składniki oskarżane o rakotwórczość.

Na szczęście kobiety w ciąży i rodzice mogą znaleźć na polskim rynku również zdrowe i bezpieczne produkty dla swoich maluszków. Duńskie kosmetyki Derma Eco Baby to jedyne na rynku organiczne i jednocześnie hipoalergiczne produkty pielęgnacyjne. Zostały stworzone w Danii w trosce o najlepszą pielęgnację skóry maluszka, bez ryzyka uczuleń.

Lekarze polecają kosmetyki Derma od pierwszych dni życia dziecka, również przy atopowym zapaleniu skóry i skłonności do alergii. Linia kosmetyków Derma Eco Baby jest też idealna dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Warto pamiętać jak ważna jest profilaktyka, ograniczanie chemicznych składników, alergenów i wszystkich niepotrzebnych substancji w życiu malutkiego dziecka i wokół niego. Nieświadomy wybór rodzica może narazić dziecko na alergię, z którą będzie się zmagało do końca życia.

Skóra noworodka jest o wiele cieńsza i bardziej chłonna niż skóra dorosłego człowieka, ponieważ nie ma jeszcze w pełni wytworzonej warstwy ochronnej. Dlatego do jej pielęgnacji polecane  są tylko wyjątkowo łagodne preparaty, zawierające specjalnie dobrane, bezpieczne składniki. Certyfikowane produkty pielęgnacyjne wolne od zapachu, barwników i innych substancji drażniących gwarantują odpowiednią ochronę i pielęgnację wrażliwej skóry dziecka, także z problemem atopowego zapalenia skóry.

 

Niestety na rynku kosmetyki organiczne często zawierają silnie uczulające substancje zapachowe. Derma Eco Baby to bezpieczne i pewne połączenie składników organicznych i równoczesnie wolnych od alergenów. Wyjątkowość kosmetyków Derma polega na tym, że w odróżnieniu od wielu produktów na rynku, są one wolne od substancji zapachowych, barwników, które są silnymi alergenami oraz jakichkolwiek szkodliwych substancji.

Najwyższą jakość i bezpieczeństwo produktów potwierdza unikalne na skalę światową połączenie aż czterech międzynarodowych certyfikatów potwierdzających organiczność, hipoalergiczności i bezpieczeństwo dla środowiska:

  • ASTHMA - ALLERGY Denmark - dla certyfikowanych produktów hipoalergicznych
  • ALLERGY CERTIFIED – dla produktów wolnych od alergenów i jakichkolwiek szkodliwych substancji
  • ECOCERT ORGANIC - dla produktów organicznych
  • NORDIC ECOLABEL – dla produktów mających minimalny wpływ na środowisko.

Bezzapachowe kosmetyki Derma Eco Baby spełniają najwyższe standardy skandynawskie, uznane za niezwykle restrykcyjne. Ich skład oparty jest na czystych i organicznych składnikach, takich jak: jak aloes, masło shea, olej kokosowy, olej z pestek moreli, olej ze słodkich migdałów, wit. E. Międzynarodowe organizacje certyfikujące zbadały i potwierdziły, iż kosmetyki Derma są wolne od niebezpiecznych dla zdrowia lub alergizujących składników.

W skład linii Derma Eco Baby wchodzi: krem pielęgnacyjny, maść łagodząca, produkt 2w1: szampon i mydło, a także oliwka, chusteczki nawilżane i balsam ochrona słoneczna z bezpiecznym dla zdrowia małych dzieci - filtrem mineralnym. 

Na produkty Derma Eco Baby decydują się rodzice, którzy znają zagrożenia, jakie niosą ze sobą niebezpieczne składniki powodujące alergie i zaburzenia układu hormonalnego. W zwiazku z tym poszukują bezpiecznych rozwiązań w trosce o zdrowie i przyszłość swoich dzieci.

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:
reklama

Niezbędniki w dziale ciąża