Rozstępy? Nie, dziękuję
materiał partnera (*)

Rozstępy? Nie, dziękuję

Rozstępy to “prezent”, który pojawia się w okresie ciąży. Obecnie można łatwo zapobiec ich występowaniu, lub istotnie je zmniejszyć, nawet jeśli już się pojawiły.

Możliwe, ale nie nieuniknione

Rozstępy pojawiają się w wyniku przyrostu masy ciała i zmian hormonalnych, co oznacza, że ciąża to okres, w którym mogą wystąpić! Najbardziej narażone obszary to zdecydowanie brzuch, biodra, uda i piersi.

Choć skóra posiada pewną elastyczność, to jej włókna elastyczne i kolagenowe mogą „popękać”, gdy ulegnie ona nagłemu rozciągnięciu. W trakcie tych dziewięciu miesięcy jest to tym bardziej prawdopodobne, ponieważ niektóre hormony (kortyzol i estrogeny) zmniejszają skuteczność fibroblastów, czyli komórek, które wytwarzają kolagen i elastynę i są tak istotne dla miękkości i wytrzymałości skóry.

Krótko mówiąc, jeśli nie pielęgnujesz swojej skóry, możesz zobaczyć, jak pojawiają się na niej małe prążki. Najpierw są one różowe i lekko wypukłe, a potem zmieniają się w białe lub perłowe bruzdy. Ale można tego uniknąć

Właściwy sposób, aby ich uniknąć

Podejmij działanie jak najwcześniej i rób to regularnie: to słowa kluczowe, jeśli chodzi o zapobieganie rozstępom, ponieważ gdy rozstępy już powstaną, trudniej się ich całkowicie pozbyć. Dlatego codziennie, począwszy od pierwszego miesiąca, zarezerwuj sobie pewną ilość czasu na to, aby zadbać o swoją skórę.

Masaż i regularne stosowanie kremu pomagają zwalczać występowanie rozstępów, konieczne jest także pobudzanie zdolności regeneracyjnych skóry. Można tego dokonać za pomocą kremów stworzonych specjalnie do stosowania w okresie ciąży: dzięki zawartości naturalnych składników aktywnych,  natychmiast zadziałają na wytwarzanie włókien podporowych. Tym bardziej, jeśli zamiast wcierać je na szybko, poświęcisz trochę czasu na to, aby zrobić sobie prawdziwy masaż, używając kolistych ruchów.

reklama

Niezbędniki w dziale ciąża