reklama
Utrata wagi w ciąży

Utrata wagi w ciąży

Utrata wagi na początku ciąży jest dość powszechnym zjawiskiem, zwłaszcza jeśli nękają cię poranne nudności. Sporo mamuś w tym czasie zauważy, że ich ubrania stają się luźniejsze. Najważniejsze, że "zgubienie" nawet kilku kilogramów w tym okresie nie ma wpływu na rozwój twojego maluszka.

Dlaczego chudnę w ciąży?

Generalnie w pierwszym trymestrze, jeżeli masz prawidłową masę ciała nie powinnaś przytyć więcej niż 3-4 kg. W drugim trymestrze te męczące ciążowe dolegliwości powinny minąć i wtedy  zaczniesz przybierać na wadze.

Jeżeli jednak w II trymestrze dalej chudniesz i towarzyszą ci poranne mdłości koniecznie udaj się do lekarza, który najprawdopodobniej przepisze ci preparaty przeciwwymiotne. W skrajnym przypadku będziesz musiała dostawać wzmacniające kroplówki w szpitalu.

Dobrze żebyś przyjmowała witaminy dla kobiet w ciąży . Staraj się jeść nawet troszeczkę, ponieważ pusty żołądek i niski poziom cukru mogą wywołać mdłości. Zadbaj o zdrową dietę.  Pamiętaj, że sen i unikanie stresu też okazują się pomocne. Dodatkowo istnieją domowe sposoby zapobiegania nudnościom w ciąży. Sprawdź może któryś jest idealny dla ciebie.

 

Uważasz, że ten tekst jest wart przeczytania? Poleć go znajomym:

Oceń:

Wysyłam Twój głos!
Ocena: 3,40 z 5. Głosów: 5
Kliknij w gwiazdki, żeby dodać swój głos.
reklama