reklama
Kreatywnie pod choinką
materiał partnera (*)

Kreatywnie pod choinką

Chcielibyśmy, żeby nasze dziecko znalazło pod choinką prezent idealny: taki, który spodoba się i jemu, i rodzicom, a w dodatku będzie dobrze wpływał na rozwój pociechy. Co jednak wybrać w gąszczu propozycji?

Odpowiedzmy sobie najpierw na kilka podstawowych pytań:

-      W jakim wieku jest dziecko?
-      Czy chętnie maluje?
-      Czy raczej woli wyklejać z mas plastycznych?
-      Czy lubi niestandardowe ozdoby?

Ciekawym prezentem dla dziecka, które lubi ozdabiać mieszkanie swoimi dziełami, będzie zestaw farb witrażowych. Zadbajcie, żeby paleta kolorów w opakowaniu była jak największa, jak np. w tym pudełku:

 

w którym mieści się 31 tubek z farbami: 14 farb klasycznych, 6 z confetti, 4 perłowe i 2 fluorescencyjne, a dodatkowo 5 tubek konturów w czterech kolorach.

Dzięki łatwym w użyciu farbom można stworzyć wspaniałe ozdoby do całego domu – witraże na szyby, płytki ceramiczne, dzbanki, lustra... Każda sucha, gładka powierzchnia może być udekorowana samodzielnie wykonanym witrażem, a co więcej – po zmianie dekoracji nie pozostanie ślad, bo zaschnięty wzór jest łatwo odlepialny.

Dla wielbicieli niestandardowej biżuterii mamy inną propozycję: te same farby witrażowe (tym razem w 8 kolorach farb + 2 kontury) w zestawie z plastikową, przezroczystą biżuterią: 3 bransoletki i 5 pierścionków w różnych kształtach i rozmiarach.

Można je dowolnie ozdobić, ale to prezent wielokrotnego użycia: wzór, który nam się znudził, możemy usunąć z pierścionka czy bransoletki i zastąpić nowym; na tej samej bazie można stworzyć pierścionek wróżki czy księżniczki albo sygnet pirata!

Małym i dużym wielbicielom lepienia polecamy Ciasto-Plasto®: to mięciutka, lekka masa plastyczna w żywych kolorach, które łatwo się mieszają, tworząc nowe barwy i odcienie. Ulepione figurki są samoutwardzalne: po kilku godzinach utrwalają się na powietrzu, tworząc miłą w dotyku, miękką postać. Dodatkowym atutem Ciasto-Plasto® jest jej elastyczność: i mokra, i zaschnięta odbija się od powierzchni jak piłeczka, a ulepiona z tej masy np. sprężynka oczywiście... sprężynuje! Z Ciasto-Plasto® można wykonać najróżniejsze przedmioty: figurki ulubionych postaci, biżuterię, ramki do zdjęć, magnesy na lodówkę i inne. A ten zestaw:

umożliwia stworzenie całej serii własnych dzieł, ponieważ obok 5 kolorów Ciasto-Plasto® zawiera 2 podstawy broszki, 2 magnesy, 2 breloki i sprężynkę.

Wreszcie pomysł dla nieco starszego dziecka (powyżej 6 roku życia): zestaw koralików Beads Beads, które łączą się w trwały wzór po spryskaniu wodą!

Do wyboru zestaw ZOO lub Księżniczka (różnią się kolorami koralików i załączonymi szablonami). Zabawa polega na ułożeniu koralików na podkładce w dowolny wzór – posiłkując się szablonem, wydrukowanym obrazkiem lub własną wyobraźnią – po czym spryskaniu ich wodą. Pod jej wpływem substancja, którą pokryte są koraliki, trwale je łączy.

Czy wiesz, że po wybraniu którejś z powyższych propozycji także Ty możesz dostać prezent? Ciasto-Plasto będzie Twoim Mikołajem.
Szczegółów szukaj na www.ciastoplasto.pl