5 pomysłów na wiosenny weekend we dwoje

5 pomysłów na wiosenny weekend we dwoje

To naturalne, że z czasem w związek wkrada się rutyna i znużenie, dlatego czasem warto zaszaleć i zaplanować weekend tylko we dwoje. Wiosna to doskonały moment, by go zorganizować i odkurzyć związek, tchnąć w niego nowe życie, energię, świeżość.

Weekend, który spędzicie bez dzieci, obowiązków, terminów i grafików to doskonała okazja, by się zrelaksować i odpocząć, ale i pobyć razem - odkryć się na nowo. To czas na rozmowy, dotyk, uważność, na odświeżenie pięknych, wspólnych wspomnień i… kreowanie kolejnych.

5 pomysłów na weekend we dwoje

Czas we dwoje to nowa optyka – w pięknych okolicznościach, z luzem i swobodą w głowie, z endorfinami we krwi, z pewnością przypomnicie sobie, dlaczego wybraliście właśnie siebie.

W wypadach we dwoje, oprócz planu, zasobów finansowych i rezerwacji, ważny jest pomysł. Kluczowe jest tu podejście, które uwzględnia preferencje i potrzeby obydwojga partnerów. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie, a twój partner niekoniecznie – zdecydowanie powinniście ustalić tak zarys, jak i szczegóły wypadu – i pójść na kompromis.

Ekskluzywne okoliczności

Weekend w ekskluzywnych okolicznościach – w hotelu premium, w wysmakowanym pensjonacie, odrestaurowanym zamku czy odnowionym dworku to klasyka. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza te miejsca, w których nie spotyka się dzieci – to tzw. oferty „children free”.

Cisza, spokój, komfort i piękne wnętrza, do tego śniadanie serwowane do łóżka, romantyczna kolacja przy świecach i winie, łóżko udekorowane płatkami róż, relaks w SPA, masaże, świat saun i jacuzzi, a także możliwość skorzystania z basenu czy sauny  sprawią, że szybko można zapomnieć o codzienności. Taki weekend to niebo dla ciała i ducha, co pięknie cementuje związek.

Blisko natury

Jeśli chcecie uciec od codzienności we dwoje, ale hotele i pensjonaty was męczą, może warto zaszyć się gdzieś z dala od zgiełku, by cieszyć się swoją obecnością w oprawie ciszy, w towarzystwie natury? Możliwości jest wiele.

Domek nad jeziorem, w górach, nad morzem czy w leśnej głuszy. Poczuj to! Przestrzeń, świeże powietrze i odgłosy przyrody: śpiew ptaków, szum wody, szelest koron drzew. Zachód słońca, podziwiany z perspektywy leżaka i trzaskający ogień w kominku, mieniący się w kieliszku czerwonego wina. Kawa na tarasie, długie spacery, popołudniowe leniuchowanie, wspólne czytanie książek na hamaku – to cudowne scenariusze, które pozwalają się zbliżyć i zapomnieć o całym świecie.

Jeśli zaś chcielibyście przeżyć coś romantycznie niezwykłego, może warto nawiązywać do waszych wspólnych początków i przypomnieć sobie uroki spania w namiocie, w zapomnianym schronisku lub w gospodarskiej stodole?

Aktywne atrakcje

Aktywne weekendowe atrakcje dla dwojga to idealna opcja dla tych, którzy nie lubią biernego odpoczynku. Co warto rozważyć? Miejscówki i oferty, które dają możliwość przeżycia czegoś wspólnego, niezwykłego - w sposób aktywny.

Spływy kajakowe, górskie wspinaczki, piesze wędrówki, rejsy, weekend z siodle lub na warsztatach tanecznych lub wieczory japońskie z sushi w roli głównej czy popołudnia z jogą. Tych, którzy są żądni ekstremalnych wrażeń, z pewnością zainteresują weekendowe oferty z takimi atrakcjami jak gokarty, paralotnia, nurkowanie, offroad, rafting, lot balonem czy skoki na bungee.

Pamiętaj, że podczas wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Romantyczna wycieczka

Co powiecie na wycieczkę do romantycznego miasta, takiego jak choćby Kraków, Kazimierz Dolny, Wrocław, ale także Wenecja, Bergamo czy Paryż? W dobie tanich lotów i szybkich połączeń wszystko jest możliwe. Wystarczy pomysł, nadanie kierunku działaniom i już możecie znaleźć się, gdzie tylko zamarzycie. Spacer krakowską starówką, kolacja we włoskiej knajpce – cała Europa stoi przed wami otworem!

Domowe klimaty

Romantyczny weekend możecie sobie również spędzić… w domu. Wystarczy tylko zorganizować opiekę nad dziećmi, zamknąć drzwi od mieszkania i odpowiednio się przygotować. Harmonogram romantycznego weekendu w domu przewiduje takie atrakcje jak: wspólne gotowanie z lamką wina w dłoni i nastrojową muzyką w tle, wspólną kąpiel przy świecach, zmysłowy masaż wonnymi olejkami, seans dla dorosłych, seksowną grę (karty, planszówki rozbierany poker), „niegrzeczne” zabawy (odwiedźcie sex-shop) i leniuchowanie w łóżku. Na wszelki wypadek powiedzcie rodzinie i znajomym, że wyjechaliście i nikogo nie ma w domu.

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:
reklama