7 nawyków szczęśliwych par

7 nawyków szczęśliwych par

Czy zastanawiałaś się kiedyś, co sprawia, że niektóre związki są bardziej satysfakcjonujące od innych? Czy to kwestia szczęścia, wybitnego dopasowania charakterów, a może pracy i codziennych starań? Wydaje się, że kwestią kluczową jest pielęgnacja relacji na co dzień oraz pewne… przyzwyczajenia. Poznaj 7 nawyków idealnych par. Co robić, by odnaleźć szczęście w związku?

Pielęgnujcie wspólne zainteresowania

Choć każde z was jest inne, macie bowiem swoje pasje i ulubione formy spędzania wolnego czasu, z pewnością posiadacie wiele wspólnego. Poczucie humoru, życiowe cele, ale i hobby. Pielęgnujcie tę wspólną przestrzeń, dbajcie o wasze wspólne zainteresowania. Wychodźcie razem do kina lub oglądajcie filmy razem na kanapie. Spacerujcie lub uprawiajcie jogging. Gotujcie razem lub grajcie w planszówki.

Róbcie coś razem, tylko we dwoje - to nie tylko przyjemność, ale i nawyk, który buduje bliskość.

Szukajcie w sobie dobra

Każdy z nas ma wiele zalet, ale i wad. Codzienność pod jednym dachem daje nam wiele okazji, by się o tym przekonać. Mamy też niestety tendencję do wrzucania dobrych cech do szuflady „standard”. Z kolei te gorsze, mnie wygodne czy irytujące, dostrzegamy częściej i widzimy bardziej. Tymczasem wszystko zależy od tego, czego w sobie szukamy i na co zwracamy uwagę. Dlatego szczęśliwe pary szukają w sobie dobra, patrzą na siebie życzliwym okiem, z wyrozumiałością i sympatią. Nikt nie jest idealny, każdemu trudno się zmienić.

Zdecydowanie pamiętaj – w ciężkich chwilach zwłaszcza - dlaczego wybrałaś i pokochałaś właśnie tę osobę.

Miejcie swój język

„Kotku”, „Rybko” czy inne zdrobnienia, tylko przez was rozumiane żarciki, hasła i skróty myślowe czy intymne, tylko wam znane anegdoty tworzą wasz tajny kod, język szczęśliwej pary. Nie może w nim zabraknąć wyznań, ale i innych przekazów, takich jak „dobrego dnia”, „jak dobrze cię widzieć” czy „jak pięknie wyglądasz”. To ważne, by się komunikować, dostrzegać się i pielęgnować wspólny język.

Szczęśliwe pary często mówią sobie dobre i miłe rzeczy. To nic nie kosztuje, a jest inwestycją – w dobry nastrój, ale i partnerską bliskość.

Kładźcie się spać o tej samej porze

Choć każde z was ma swój plan dnia, zawsze powinniście razem kłaść się spać. Nie chodzi nawet o okazję do miłosnych uniesień, ale o to, by być blisko siebie, na dobranoc, mając za sobą chaos dnia.

To ważne, by wygospodarować chwilę, by móc skupić się na sobie, odprężyć się, porozmawiać, przytulić się, czule pogłaskać – by być razem.

Dotykajcie się

Zauważyłaś, że szczęśliwe pary często się dotykają? Trzymają się za ręce - czy siedzą, czy spacerują? Że się przytulają, dają sobie buziaki na do widzenia i czule się ściskają na dzień dobry?

Dotyk, zainteresowanie, fizyczny kontakt zdecydowanie mają wielką moc, ponieważ pozytywnie wpływają na kondycję związku, ale i samopoczucie. Dotyk bliskiej osoby odpręża i koi, jest jak niewerbalne wyznanie „kocham cię”. Dlatego dotykajcie się – budujcie bliskość, pielęgnujcie relację, ładujcie akumulatory miłością.

Szczęśliwe pary nie mają problemu z okazywaniem sobie uczuć i robią to często, także przy innych, ponieważ jest to spontaniczne.

Nie wyżywajcie na sobie złości

O ile w pracy potrafisz zacisnąć zęby i - choć masz wszystkiego dość - trzymasz fason, w domu pokusa, by wreszcie przestać ćwiczyć charakter i wybuchnąć, często staje się tak silna, że zły humor manifestujemy, wyżywając złość na najbliższych.

Szczęśliwe pary tego nie robią – szanują się wzajemnie, nie traktują partnera jak worka treningowego czy skarbonki na gniew i frustracje. Są przecież inne sposoby na poprawienie nastroju niż wyżywanie na tych, których kochamy.

Szczęśliwe pary pamiętają, że to, co ich łączy, jest bezcenne – zdecydowanie ważniejsze niż zły humor.

Dbajcie o… kulturę kłótni

Nieporozumienia, utarczki czy kłótnie zdarzają się wszędzie – to naturalne i oczywiste. Starajcie się jednak wówczas dążyć do pojednania, porozumienia bądź kompromisu, czyli nowej jakości. Nie przekraczajcie przy tym granic – nie mówcie słów, które nie powinny paść i nie zniżajcie się do poziomu, którego nie powinno się przekraczać. Nie idźcie na całość. Szacunek, zaufanie i gotowość do zrozumienia, przebaczenie i powiedzenia przepraszam, sprawdzą się o wiele lepiej niż bezsensowne przepychanki i wojna na argumenty.

Kłótnie nie są złe, ale tylko wtedy, gdy prowadzą do lepszego nowego.

 

Partnerem sekcji jest:

Partnerem sekcji jest:
  • Skraca czas gojenia opryszczki nawet o 50%*
  • Zmniejsza natężenie uciążliwych objawów (ból, kłucie, świąd, pieczenie)
  • Może być stosowany przez kobiety ciężarne i karmiące piersią
  • Szybko się wchłania, nie pozostawiając białych śladów

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:
reklama