Romantyczna kolacja – o czym warto pamiętać, kiedy jest się rodzicem

Romantyczna kolacja – o czym warto pamiętać, kiedy jest się rodzicem

Nie ma nic bardziej uroczego niż randka w domu. No dobra, w knajpce też może być fajnie, ale jeśli jesteście rodzicami maluchów i nie możecie ich zostawić pod czyjąś opieką, to sami wiecie… Pozostaje wam romantyczna kolacja w domowym zaciszu. To może być cudowny wieczór, o ile zadbacie o kilka spraw.

Romantyczna kolacja – o czym warto pamiętać

Po pierwsze - zero spinki. Jeżeli się zepniecie i nastawicie, że plan musi być zrealizowany w 100%, to macie jak w banku, że to się nie uda. Dzieci wymyślą tysiące sposobów, żeby wam zepsuć wieczór. Czy to ich wina? Absolutnie nie. Po prostu maluszki bardzo silnie wczuwają nastroje rodziców i jeśli będziecie poddenerwowani, to im się to również udzieli.

Postarajcie się, tyle ile się da, kupować rzeczy z wyprzedzeniem. Naprawdę nie trzeba mnóstwa czasu ani pieniędzy, żeby zaopatrzyć się w świece, serwetki, parasolki do napojów czy inne gadżety, które pozwolą wam wprowadzić romantyczny nastrój.

Jeśli chodzi o posiłek -  po prostu zapamiętajcie te dwie rady. Po pierwsze - co się da przygotujcie wcześniej, po drugie - bazujcie na prostych składnikach czy przepisach. Romantyczna kolacja nie ma polegać na tym, że jedno z was siedzi przy stole, a drugie tkwi w kuchni, co chwile cicho wołając: Już za moment kochanie.  No chyba, że samo gotowanie uznacie za grę wstępną. Przypominamy, że w „Zakochanym kundlu” wspólne jedzenie spaghetti rozpaliło dwójkę bohaterów.

Macie ochotę na alkohol? Przygotujcie kolorowe drinki, jednak pamiętajcie, że pod waszą opieką są dzieci, więc niech napoje będą niewielkim dodatkiem do całej imprezy.

Każdy łasuch pokocha wyjątkową romantyczną kolację złożoną z samych słodkości. Przypominamy, że czekolada nie tylko potrafi zniewolić swoim smakiem, ale jej składnikiem jest fenyloetyloamina - substancja, którą produkuje mózg w momencie miłosnych uniesień. Do afrodyzjaków należą również żurawina, truskawki, awokado, mango, morele czy granaty.

Jest też banalnie proste rozwiązanie dla tych, którzy są zabiegani i zmęczeni, a gotowanie kojarzy się im z udręką. Pomyślcie, żeby coś zamówić. Naprawdę kolacja spożywana z papierowych pudełek może stać się olbrzymią przyjemnością. I jeszcze wystarczy wam sił na romantyczne uniesienia.

Żeby uczcić ten wyjątkowy wieczór możecie się ubrać w coś wystrzałowego, ale to nie jest wymóg. Najważniejsze, żeby romantyczna kolacja sprawiła wam wiele radości, byście czuli się odprężeni i żebyście mieli czas dla siebie. I to chyba jest najważniejsze, bo żeby kolacja była romantyczna, nie wystarczą świece, kwiaty czy butelka szampana - potrzebna jest bliskość, trochę czasu i poczucie miłości. Reszta to tylko dodatek.

 

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:
reklama