reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
i w jakich ziołach? co tam sypnęłaś :-) po obiedzie taki super cukier bo mało pewnie węglowodanów było, wynalazłam że dopiero 270g fasolki ma 1WW. A dziewczyny czy Wy w ogóle patrzycie na te wymienniki WW?
 
Kulka włożyłam ją do maślanki na jakieś 30 min i zasypałam ziołami prowansalskimi, ale możesz zasypać czym chcesz np.curry itp. Ja akurat miałam ochotę z ziołami. Piekłam w folii alum. ok 35min.

Aniolek ja czasem spoglądnę na te wymienniki, ale uważam, że one nie są do końca zgodne z prawdą. Jakbym tyle zjadła co jest czasem tam napisane to bym miała wysadzony cukier w kosmos.

Dziewczyny, zdołowałam się dziś z rana :( Cukier 96 mimo kolacji w okolicach 24 i wcale nie czułam głodu. Chyba się w piątek skończy insulinką :(
 
Margo nie martw się, a może właśnie na tą ostatnią kolację zjadłaś coś nowego? i przez ten cukier z rana taki.
Co do wymienników to też mam takie odczucia,że jakbym tyle zjadła to cukier bym chyba miała 200, ale czasem się stresuję że tego nie przestrzegam i czy czasem za mało węglowodanów nie jem,ale to takie moje schizy:crazy:
 
Margo, dziękuję za przepis - jutro też sobie taki obiadek zrobię :-)
Co do insuliny, nie jest to takie straszne jak się wydaje na początku, a od razu człowiek spokojniejszy - wiem to z krótkiego doświadczenia :-p

Też nie stosuję się ściśle do ilości WW, bo to trudno takie ogólniki do indywidualnych potrzeb dostosować. Raczej jem mniej, zobaczymy na najbliższym usg, czy to nie szkodzi Małemu.. W razie coś, trzeba będzie coś pozmieniać
 
Ostatnia edycja:
Fajnie, że tu jesteśmy :) I że możemy sobie pomarudzić o tych nieszczęsnych cukrach :) Ja właśnie zjadłam truskawki z maślanką, dziś dorzuciłam trzecią truskawkę i na wszelki wypadek zejdę do sklepu po coś na obiad żeby mnie zaraz znowu 160 nie zaskoczyło :-D

A co do wczorajszej kolacji to zjadłam dokładnie to samo co ostatnio. Dziś powtórzyłam badania i boję się, że ze względu na ten cukier znowu wyjdą mi te ketony :baffled:
 
Margo, nie bój nic:-) Jak będziesz w piątek na wizycie, to może lekarz Ci podpowie jeszcze co można zrobić, żeby ketonów nie było i żeby cukry były ok. Poza tym niektórzy lekarze dopuszczają jakieś małe ilości..
Ja dziś śpiocha jakiegoś miałam, po II śniadaniu spałam prawie 2 h, ale trzeba było już wstać, bo pora obiadowa się zbliżała i głód zaczął doskwierać :laugh2:
 
hej dziewczyny mój mąż ma wolne i jakoś nie było chwili żeby zajrzeć, u mnie dziś na II śniadanie znów truskawki i było ok, a obiad zjedliśmy na mieście było mięsko, surówki i kilka frytek bo jakoś tak za mną chodziły:sorry: ale po obiadku było 99:rofl2: ja się cieszę, że jesteście bo jest się komu pożalić na te cukry:-)
 
reklama
Aniolek jak Ty to zrobiłaś, że miałaś po frytach 99?!?!?! wow! Ja pewnie bym spanikowała po takim obiedzie i w ogóle nie zmierzyła cukru ;)

A mi dziś nadal te ketony wyszły :/ Tyle samo, nie więcej, nie mniej. Idę się szarpnąć na jakąś kolację. Ale dałam sobie dziś taki wycisk, ze jestem ledwo żywa :/ Jutro rano mam usg i strasznie się stresuję czy z dzidziolem będzie ok..
 
Do góry