reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

Mamoot

Potrójna mama
Dołączył(a)
27 Październik 2006
Postów
12 614
Miasto
Warszawa
Farsz do tarty na słono

Składniki:
pieczarki
żółty ser
papryka
cebula
jajko
przyprawy

Przygotowanie:
Pieczarki, cebulę i paprykę (czerwona będzie się ładnie komponować) pokroić w drobną kostkę, podsmażyć i potem dusić aż wszystko będzie miękkie. Farsz doprawić solą, pieprzem, jakimś ziołem (co kto lubi: oregano, majeranek, tymianek). Wymieszać z tartym żółtym serem i jajkiem i położyć na kruche ciasto.

Uwagi:
Nie podaję ilości składników, bo to zależy jakiej wielkości ma być tarta. Ja zazwyczaj daję w równych ilościach pieczarki i paprykę, sporo cebula, a ser i jajko, żeby się dobrze masa trzymała i łatwo kroiła.
Można dawać różne gatunki sera żółtego w zależzności, czy ktoś woli łagodniejsze, czy bardziej wyraziste serowe smaki.
Jeśli ktoś woli tartę z mięsem można dodać jeszcze mielone mięso.
 
reklama
Świetnie, może ten wątek będzie moją kopalnią pomysłów na obiadki :-) Czekam na kolejne przepisy! A można prosić jeszcze o sprawdzony przepis na ciasto do tej tarty?
 
No to podpowiedzcie dziewczeta!!!Moja córa musi ugotować jakies danie obiadowe-zdrowe i nietuczące.Oraz deser.Na konkurs-myslałam ze moze cos naprawde polskiego.jak jej dobrze pójdzie to wygrac mozna fajna wycieczke do Londynu-i spotkanie z szefami najlepszych restauracji.Myslałam o serniku albo makowcu.Ale jakie danie -no komletnie nie mam pojęcia.Bigosy odpadają-Anglik sie nie czepi.Podpowiedzcie cos:-)
 
Ale smaka mi narobiłaś Mamoociku :tak:... mniam.... ide sobie coś zaraz uszykować :-D
Julia typowo polskie to może gołąbki??;-) albo kotlet schabowy? pierożki z kapustą i grzybami?? kurcze wypisałam to na co mam teraz ochotę :baffled: a to ma być jedno danie czy dwa? może barszczyk czerwony z uszkami??
ohhh... coś czuje że będe stałym gościem tego wątku :-D:-D
 
ciasto na tarte

125g masla
200g maki pszennej
szczypta soli
lodowata woda

Ciasto wyrabiac jak na kruche. tzn rozdrobnic maslo nozem, troche przeszatkowac z soa i maka a potem palcami rozdrabniac. pod koniec dodac lodowata wode - tak by ciasto bylo zwarte. Schlodzic przez pol godz w lodowce.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry