reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

Joasiek mówisz-masz ;-) kolejny ekspresowy obiadek, który kiedys sama wymysliłam :tak:

Piersiątka z kurczątka

pierś z kurczaka (ilość wg uznania)
jajko
bułka tarta
przyprawa warzywna (ja używam zierenka smaku)
cebula
olej


Najczęściej kupuje podwójną pierś z kurczaka, kroję mięso na kotlety i obcinam brzegi, żeby kotlety były ksztaltne, a z tego co zostało robię piersiątka z kurczątka, bo z małej ilości mięsa wychodzi sporo jedzonka.
Cebulę kroimy w średnią kostkę i smażymy na oleju, żeby się lekko zarumieniła. W tym czasie pierś z kurczaka kroimy w średnią kostkę (powiedzmy ok.1.5 cm x 1.5 cm).
Do talerza wbijamy jajko, dodajemy przyprawę warzywną, mieszamy. Wrzucamy pokrojone mięsko i mieszamy widelcem, żeby mięsko było całe w jajku. Wsypujemy bułkę tartą i dalej widelcem mieszamy mięsko, aby się tą bułką oblepiło. Bułki dajemy tyle, aby wchłonęła jajko.
Wrzucamy wszystko z talerza (łącznie z bułką, która została) na patelnię z cebulką i mieszamy. Najczęściej trzeba dodać jeszcze olej, bo sporo pije bułka. Wszystko mieszamy, mięsko powinno się porozdzielać.

Smażyć na złoto i gotowe. Można podawać z ziemniakami, surówkami, co kto lubi.

Mięsko jest pyszniutkie, potrawę bardzo szybko się robi i mało naczyń się brudzi ;;-) do tego wychodzi tego sporo ::tak: (z jednych okrawków z podwójnego fileta dla 2-3 osób spokojnie wystarczy)

smacznego
chef.gif
 
reklama
Mata bajera ten przepis! :-)
Ja polecam kotlety sojowe- pychota, szybko i smakują jak kania- właśnie dzisiaj zrobiłam je + warzywa duszone na parze - Ł też zjadł, bo ziemniaków nie chciał :sorry::-)
 
A za mną chodzi pizza z Da Grasso z sosem czosnkowym :rofl2: może wybierzemy się sami z m w weekend jak za dawnych lat :-D

Pamiętam jeszcze naszą pierwszą randkę w The Mexican w Wwie zamówiliśmy oboje ostre żarcie a mnie tak paliło, że wypiłam i swój sok i jego piwo :-D:-D:szok::-D:-D
niezłe mam wspomnienia co?
 
Ja sziś nie mam obiadu mąż pojechał po KFC czasem lubię syfne zarcie

Ja też lubię czasami zjesc taki syyyf :-p albo z Mc-a, ale narazie muszę dac sobie na wstrzymanie

A najbardziej na świecie uwielbiam kebab jaki sprzedają w Żaganiu na pksie :-D:-D:-D Orginalnie robiony przez Turków- poprostu najpyszniejszy na świecie, za każdym razem jak tylko jestem w Żaganiu to musze zjesc kebaba :rofl2: dobrze, że rzadko tam bywam :-)
 
A za mną chodzi pizza z Da Grasso z sosem czosnkowym :rofl2: może wybierzemy się sami z m w weekend jak za dawnych lat :-D

W końcu trafiłam na ten wątek.... i bardzo żałuje, że nie było mnie tu wczesniej:zawstydzona/y:
Kopalnia wiedzy kulinarnej:-)
Istna fantazja !!!
Kuchareczki z Was, że palce lizac!!!

MAGDZIARA, JOASIEK- wielki szacun za wypieki chlebka i bułeczek !!

ANIKNULKA ja tez lubie pizze z Da Grasso. A ten sos czosnkowy - pycha...
 
Ostatnia edycja:
To ja się z Wami też podzielę moimi szybkimi daniami :tak:

Kurczak w curry
- pierś z kurczaka
- cebulka
- przyprawa curry
- kubek śmietany 18%
proporcje piersi i cebulki jak kto lubi :-)
Cebulkę kroimy drobno, przysmażamy na tłuszczu, dodajemy do niej pokrojoną w kostkę pierś. Całość chwilę smażymy, dodajemy curry w duuuuużej ilości (musi całość nabrać intensywnie żółtego koloru)a na koniec śmietanę. Danie gotowe :-D
Podajemy z makaronem penne lub ryżem :-) na wierzch czasami posypię startym żółtym serem ;-)

Zupa brokułowa
- mrożone lub świeże brokuły
- kostka rosołowa
- ser topiony ostry
- czosnek
Brokuły gotujemy wraz z kostką rosołową. Po ugotowaniu odlewamy trochę rosołku i rozdrabniamy blenderem ;-)Wrzucamy ser topiony i gotujemy aż do rozpuszczenia(można też sobie pomóc blenderem :tak:)Dodajemy czosnek i przyprawy do smaku :-) Danie gotowe :-D
Ja podaję zupkę z makaronem penne(coś bardzo lubię ten makaron, ale każdy inny myślę, że też będzie dobry) lub z grzankami :tak:

SMACZNEGO

Ja też od czasu do czasu zjem z chęcią syfne jedzonko ;-) przeważnie w weekend, bo mąż jest w domku i chcemy spędzać jak najwięcej czasu razem, we trójkę :laugh2:
 
Ja też lubię czasami zjesc taki syyyf :-p albo z Mc-a, ale narazie muszę dac sobie na wstrzymanie

A najbardziej na świecie uwielbiam kebab jaki sprzedają w Żaganiu na pksie :-D:-D:-D Orginalnie robiony przez Turków- poprostu najpyszniejszy na świecie, za każdym razem jak tylko jestem w Żaganiu to musze zjesc kebaba :rofl2: dobrze, że rzadko tam bywam :-)
darunia ja mam to samo z knysza na dworcu PKP we wroclawiu :-D:zawstydzona/y:pychotka :-)
super te wypieki dziewczyny:-)sama musze niedlugo sprobowac:-)
 
reklama

Podobne tematy

Do góry