reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

reklama
Madzia agentos ale masz rację - jadło się sam ryż a teraz z nadmiaru i kilogramy zostały bo człowiek musiał nadrobić :-):-):-)
 
"KOLOROWE JARMARKI"

Składniki
2 litry mleka
4 galaretki w różnych smakach i kolorach
cukier waniliowy
1op. żelatyny

Galaretki przygotowujemy w/g przepisu na opakowaniu. Gdy przestygną wkładamy do lodówki, by mocno stężały. Wyjmujemy z miseczek i kroimy w średniej wielkości kostkę

Odlewamy trochę mleka do rozpuszczenia żelatyny, resztę zagotowujemy z cukrem waniliowym, cały czas mieszając żeby cukier się rozpuścił. Żelatynę rozpuszczamy w mleku i wlewamy do zagotowanego i lekko przestudzonego mleka. Mieszamy i odstawiamy aby masa zaczęła tężeć

Część gęstniejącej masy mlecznej wlewamy do tortownicy, wkładamy po trochę kostek każego koloru galaretki, ponownie wlewamy masę mleczną, wkładamy galaretki i powtarzamy czynność do wyczerpania składników.

Jeśli ktoś woli słodszy deser do zagotowanego mleka można dodaćoprócz cukru waniliowego 2-3łyżki cukru

SMACZNEGO
 
Pieczarkowy krem
25 g masła
1/2 cebuli, posiekanej w kostkę
350 g pieczarek, grubo posiekanych
400 ml bulionu warzywnego
4 łyżki posiekanego świeżego estragonu + dodatkowo do dekoracji
70 ml płynnej śmietanki 18% lub kremówki
sól i pieprz

W rondlu rozpuszczamy połowę masła, dodaj cebulę, gotuj do miękkości ok 10 minut, cebula nie powinna się rumienić. Dodaj resztę masła i pieczarki gotuj 5 minut, aż pieczarki się zrumienią. Dodaj bulion i estragon gotuj na wolnym ogniu 20 min. Następnie zmiksuj. Dodaj śmietankę, sól i pieprz do smaku.
 
a ja w piątek zrobiłam chlebek z Magdziarkowego przepisu - mniam ( w ciągu dwóch godzin juz go nie było) :-D:-D:-):-)
 
MAGDZIARKO mam prośbe o wrzucenie na ten wątek raz jeszcze przepisu na pizze od włocha......!!!
Przeszukałam cały watek i niestety nie znalazłam :zawstydzona/y::zawstydzona/y:
kucharze025.gif


Dziewczyny i ponawiam prośbe (z watku głównego) o fajny przepis na tiramisu. Dziekuje.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry