reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

reklama
A tak wyglądał mój serniczek przygotowany na dzisiejszy dzień.
Pyszności !!!!
006.gif
 
Tak, z tego Twojego przepisu. Tylko tak, jak już wcześniej pisałam, to Marcin robił,bo ja byłam na łyżwach. Ja tylko smazyłam i sprzątałam.
Przepis raczej skomplikowany (w porównaniu z innymi), ale pączki świetne. I znakomicie dobrane proporcje - ciasto od razu wyszło takie jak trzeba..
U mnie jest taki zwyczaj, że faworki się robi na ostatki. A pączków mam nigdy nie robiła.
 
reklama
Joasiek chcesz kombinować w kuchni, to proszę :-p przepisy małowikwintne, ale szybkie, a ja ostanio tylko na takie coś mam czas :sorry2: ale mam nadzieje, że coś dobrego znajdziesz ;-)

Parówki w sosie musztradowym

4-8 cienkich parówek
sos:
1 łyzka masła lub margaryny
1 łyżka mąki
1 łyzka musztardy
2/3 szkalnki bulionu mięsnego
1/2 szklanki wytrawnego wina
sól, pieprz, jarzynka

zrobic rumiana zasmażkę z tłuszczu i mąki, rozprowadzić winem wymieszanym z musztardą, dodać bulion i przyprawy. Gotowac kilka minut. Parówki obrać, pokroic w cienkie plastry i dodac do sosu.

robiłam bez bulionu i wina, ale też wyszło dość dobre. Podawałam z ziemniakami


kurczak na ryżu

kawałki kurczaka (np. udko, skrzydełko)
2 szklanki suchego ryżu
cebula
sos:
6 szklanek wody
po 1 łyżeczce soli, pieprzu, mielone papryki
po 2 łyżeczki wegety i koncentratu pomidorowego
1/2 kostki margaryny

skłądniki na sos zagotować, ryż wysypac na blaszkę, cebulę pokroic w plastry, wyłozyc na ryżu, na to położyc kawałki kurczaka i zalać sosem. Piec 45 min. w 230 stopniach.

duuuuuuży obiad ;-)

kotlety z płatków owsianych

2 szklanki płatków owsianych
2 szklanki wody
łyzka smalcu lub margaryny
cebula
1-2 jajka
łyżka posiekanej natki pietruszki (może byc tez suszona)
3 łyżki startego żółtego sera
sól, pieprz, bułak tarta, olej do smażenia

Płatki wrzucić na wrzącą, osolona wodę i gotować 3 min. Przestudzić i wymieszac z jakiem. Podsmażyć cebulę (ja dodaję kilka pokrojonych drobnych pieczrek) dodać do płatków razem z natką i serem. Doprawić solą i pieprzem. Formowac kotlety, obtaczac w bułce tartej i smażyć na złoto.
Podawać z sosem pomidorowym, grzybowym lub ogórkowym i surówkami.

a jak to smakuje z mizerią :-p

ryż zapiekany z jabłkami

1 szklanka ryżu
1 szkalnka mleka
1 szkalnka wody
2 łyżki masła
kilka jabłek
1 szkalnka cukru
cukier waniliowy, cynamon

wodę, mleko i 1 łyżeczke masła zagotować, wsypać opłukany ryż i gotować do czasu aż ryż wypije płyn. W tym czasie przygotowac jabłka: brać, pokroic lub zetrzec na grubych oczkach i poddusić, dodac cukier waniliowy, cynamon i pół szklanki cukru (można mniej, zależy jakie sa jabłka). Białka ubć z 0/5 szkalnki cukry na sztywna pianę. Naczynie do zapiekania wyspamrowac łyzka masła, wyłożyc goracy ryż, na to gorące jabłka i przykrycpianą. Piec 15-20 min. w 180 stopniach.
Dobre na ciepło i zimno :tak:

kopytka po włosku czyli gnocchi z sosem pomidorowym w mojej uproszczonej wersji "gniotki";-):-D

gniotki:
330g pszennej mąki + do podsypywania przy wyrabianiu
1,5 kg ziemniaków
3 jajka
2 szczypty soli (smiało mozna dać i 3-4 ;-))

ziemniaki obrać, ugotować, przestudzic i zmielic (ja gniotłam). Zagnieśc ciasto. I tu gnocchi mozna formowac na dwa sposoby
I (włoski)
Formowac wałeczki, ciąć na kluski, każdą kluske w rękach "skulać" i na koniec każda kluske zgnieśc widelcem (czasochłonne:dry:)
II (mój:-p)
Odrywac kawałek ciasta, formować kuleczki, przeturlać przez przesypana mąkę i przygnieśc widelcem (lotem błyskawicy przy niewielkiej wprawie ;-):-D)
gotowac w osolonej wodzie 3 minuty o dwypłynięcia. Przekładać na druszlak, a jak ociekną do miski w piekarniku (50 stopni) do czasu ugotowania wszystkich klusek.

sos:
puszka pomidorów (moga tez byc świeże, ale warto wtedy dodać 1-2 łyżeczki koncentratu)
sól, pieprz, oregano
1/2 łyżeczki cukru
ząbek czosnku
żółty ser do posypania

Oliwe rozgrzać, wrzucic posiekany czosnek (ja nie cierpie czosnku i nie daję, ale sos tez jest dobry), pomidory, cukier, oregano. Kiedy pomidory zmiekną, zmiksować i dodać sól i pieprz.

Kluki w misce polać sosem, wymieszać, nałozyc na talerz i posypac startym serem.
sos jest też wysmienity do spaghetti ;-)

jak będe miała jeszcze więcej czasu, to poszukam innych sprawdzonych przepisów, a póki co życzę smacznego :-)
 

Podobne tematy

Do góry