reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

reklama
Torcik truskawkowy (przepis od mojej koleżanki z pracy)

3/4 mrożonych truskawek
1 szkl cukru pudru
25 dkg masła
2 żółtka
biszkopty
cukier waniliowy
galaretka truskawkowa


rozmrozić truskawki (na sitku odcedzić wodę ale nie wylewać jej) - zmiksować truskawki. Utrzeć masło z cukrem pudrem, cukrem waniliowym i żółtkami na krem. Do utartej masy dodawać po łyżce zmiksowanych truskawek. Dno i boki tortowanicy wyłożyc bidzkoptami nasączonymi wodą z truskawek (ja dodaję do wody trochę spirytusu). Biszkopty przykryć warstwą kremu, przełożyc kolejna warstwą nasączonych biszkoptów, potem krem itd. Gotowy tort zalać na wierzchu galaretką. Ja układam jeszcze na wierzch świeże truskawki (oczywiście w sezonie truskawkowym) ;-)

życzę smacznego :-D
 
Robiłam cos podobnego, ale na bazie ubitej śmietany kremówki i do tego zmiksowane truskawki i chyba żelatyna. Mniam! Tego typu torty (oczywiście oprócz tego spirytusu), moga być dobre na urodziny naszych dzieci.
 
Chciałabym zacząc temat tortów na Roczek naszych maluszków.
Mam pytanko czy bedziecie same piekły czy zamawiały?
Może doradzicie jakiś przepis albo pomysł na wygląd torcika ?
JA znalazłam kilka takich...
 

Załączniki

  • 10008731kh.jpg
    10008731kh.jpg
    14,5 KB · Wyświetleń: 87
  • 1001792bf2.jpg
    1001792bf2.jpg
    23,5 KB · Wyświetleń: 83
  • torcik.jpg
    torcik.jpg
    20,6 KB · Wyświetleń: 77
  • t_urodzinki30307_058_218.jpg
    t_urodzinki30307_058_218.jpg
    37,9 KB · Wyświetleń: 56
  • oiko.jpg
    oiko.jpg
    14,4 KB · Wyświetleń: 83
  • t_tort_biedronka_868.jpg
    t_tort_biedronka_868.jpg
    29,4 KB · Wyświetleń: 72
  • t_resize_of_img_1364_1_111.jpg
    t_resize_of_img_1364_1_111.jpg
    39,3 KB · Wyświetleń: 79
  • kopia1003781rb5.jpg
    kopia1003781rb5.jpg
    42,9 KB · Wyświetleń: 83
  • p1010372_189.jpg
    p1010372_189.jpg
    42,3 KB · Wyświetleń: 83
Ale teraz mozna zamowic czadowe torty!Ciekawe tylko,czy tez smaczne....
 
Bbakania, ja to raczej sama zrobię tort - coś takiego, jak podala Aniknulka. Trzeba jeszcze tylko zrobić napis, ozdobić i mniam! :-) Przynajmniej wiadomo co sie daje maluszkowi do jedzenia.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry