reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla maluszka

reklama
Żabcia, sergee, lysa pytanie do Was o rozmiarówkę dziecięcą butów z UK.
c1, c2, c3, ... o co chodzi? jaki jest tego odpowiednik polski?

Młody ma 20-21 i chcę zamówić buty w UK ale nie wiem jaki nr.
Pomóżcie proszę!
 
Milva, ja kupiłam skórzane półbuty nad kostkę, żeby mała mogła brykać już teraz, kiedy jest zimno. Na razie nie myślę o innych butach, bo coś się ta wiosna nie spieszy ;)

U nas podobnie... :) mam trzewiki Bartka na wczesną wiosnę a dalej po Olce sandałki, adidaski i chyba kalosze ale na razie nawet nie myślę
 
Żabcia, sergee, lysa pytanie do Was o rozmiarówkę dziecięcą butów z UK.
c1, c2, c3, ... o co chodzi? jaki jest tego odpowiednik polski?

Młody ma 20-21 i chcę zamówić buty w UK ale nie wiem jaki nr.
Pomóżcie proszę!

Inka, przy bucikach literka "C" to skrót od "crawling" (raczkowanie) lub "crib" (kołyska) i sugeruje, że mają miękką podeszwę... Dobrze, gdybyś szukając bucików patrzyła po takich frazach jak np. "toddler shoes" czy "infants shoes" ;-) Wtedy to już wiadomo, że chodzi o takie podlotki jak nasze. Chociaż uważaj przy opisie "infant", bo zdarza się, że tak też określają właśnie miękkie buciki...



Znalazłam stronkę, na której masz w tabelach odpowiedniki rozmiarów i możesz wydrukować sobie kartkę a4 i postawić Aleksemu nóżkę, żeby zmierzyć i mieć pewność na 200% że podpasują :-)

Na kartce z miarą jest napisane, by mierzyć samą stópkę dziecka, a najlepiej obie bo to normalne, że jedna stópka może być większa od drugiej (wtedy wybieramy rozmiar dostosowany do większej nóżki). Jeśli dziecko "balansuje" między dwoma rozmiarami to też naturalnie wybieramy większy. Dla bucików sportowych proponują mierzenie w skarpetce :tak:


Kids Shoe Size guide by Betts Kids

 
Ostatnia edycja:
Fotelik jest zapinany pasem samochodowym, a osłona przytrzymuje dziecko jak pasy. Trudno już w cokolwiek wierzyć, foteliki te maja po 4,5 gwiazdek , britax 3...człowiek kieruje się testami, a wychodzi na to, że to wszystko to kant d tak na prawdę.
Może taka sytuacja z wypadnięciem dziecka ma miejsce, gdy jest ono drobne, bo to jest tak ciasno i mocno przymocowane, że nie ma opcji aby dziecko wyciągnąć od góry...nie wiem.
Jestem ciekawa czy będzie na ten pokaz jakaś odpowiedz firm produkujących fotele z poduszkami.


A mi udało się kupić Bartkowi za całe 27zł, nowe butki, kalosze + wiatrówka next -nówka wszytko:):tak: Na allegro sprzedawała kobietka nietrafione zakupy dla dziecka:-)
 
Na filmiku fotelik jest przypięty pasem samochodowym 3-punktowym, ale to fotelik, a nie dziecko jest przypięte. W sumie od góry nic dziecka nie trzyma (ramiona, barki), ale na żywo nie widziałam jak to wygląda.
 
reklama
chciałam ogłosić, że ta pufa-sako dla Kubina jest strzałem w dziesiątkę :) młody zadowolony, wlecze go ze sobą wszędzie, gramoli się po nim, sadza misie, super ma zabawę.
jeśli się ktoś będzie decydował na zakup to hmm, sprzedająca trochę kręci z wysyłką, na aukcji ma opcję kuriera za 20zł, a w dzień wysyłki zadzwoniła, czy może wysłać pocztą, bo ona dopiero zaczyna interes z pufami i coś kręciła. Oczywiście nadplaty za wysyłkę nie zwróciła, a pufa jest leciutka, warto to z nią dogadać wcześniej (koszt).
 
Do góry