reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

reklama
My już nawet testowaliśmy w ostatni weekend - huśtawka stoi u dziadków, żeby mały miał też tam jakąś rozrywkę;-). Podobało się bardzo:tak:.
A o szelkach mówię dlatego, że te paski do przypinania, które były przy tej huśtawce, pewnego dnia się zerwały i Karolinka mało nie zleciała do przodu, całe szczęście tatuś ją załapał. Od tego czasu zawsze zakładaliśmy jej inne, specjalnie dokupione szelki. Tamte oryginalne, to jakaś totalna porażka była:dry:.
 
mi tak w wozku sie stalo te od gory sie odczepily ale nie reklamuje bo nie chce kupowac nowego .Dobrze ze maz ma refleks dobry,bo moglo byc niefajnie:-(
 
Świetny ten chodzik drewniany! musze poszukać i kupić taki Oliwce, bo zwykłeko nie wolno - jak już same pisałyście, a młoda tylko stoi - więc coś muszę wykombinować. Do zwykłych chodzików pchaczy coś ni jestem przekonana, bo jak dziecko za bardzo popcha to mu chodzik odjedzie a dziecko może się przewrócić do przodu - tak mi się przynajmniej wydaje.
Z przewracaniem do tyłu nie ma problemu, bo mała już przy siedzeniu się nauczyła że parkiet to nie łóżeczku i jak upada to podciąga główkę żeby się tylko nie walnąć ;)
 
Tak jak juz pisalam przyszedl chodzik sprawdzimy,przetestujemy i napiszemy jak sie sprawdza.Co do flipera tez myslalam o nim i mysle dalej,juz mowilam mezowi ze to jest super widzialam u siostry.Na likend pojedziemy chyba na zakupy to chyba go poszukam:-D
 
Dzisiaj bylismy na zakupach z mezem i z Victorem.Kupilismy kurtke malemu,dwie pary rekawiczek,skarpetki z abs`em na panele,no i oczywiscie flipera do kapieli i rece beda wolne od jutra:-D
 
Hej Dziewczyny!
Ostatnio malo sie odzywam, przepraszam Was za to, ale to po prostu brak czasu:zawstydzona/y: Duzo obowiazkow w pracy, a czas wolny reserved for Norbik ;-)
Staram sie jednak czytac Was w miare na biezaco :)

Mam prosbe o zakupowa porade: jestesmy wlasnie na kupnie nastepnego fotelika (9-18), z obecnego juz nam wystaja nogasy. Nie wiemy, ktory wybrac... Moze macie juz ten trudny wybor za soba i mozecie cos poradzic??? Cena nie gra roli, na bezpieczenstwie nie chce oszczedzac, liczy sie bezpieczenstwo i wygoda Malego. Na razie przymierzamy sie do Maxi Cosi (Priori XP, Priori Isofix albo Tobi), ale moze jeszcze jakis inny producent? Bede wdzieczna za Wasze opinie!
Przesylamy buziaki dla wszystkich kiwetniowych Mam i najcudowniejszych kwietniowych Bobasow!!!
 
Hej Ewcik, właśnie miałam się do Ciebie odzywac w sprawie spacerku... zaniedbałyśmy naszą małą parę!
Właśnie miałam pisać o moim nowym zakupie - foteliku, więc dla Ciebie napiszę parę słów więcej (a możesz go zobaczyć osobiście jak dojdzie ;-) )
Też się zastanawiałam nad Maxi Cosi : Priori XP lub Tobi, albo Bebe Confort Isoes TT, ten ostatni odpadł na samym początku, bo koleżanki mi odradziły ze względu na pokrętło - mało praktyczne aby w czasie jazdy jak dziecko zaśnie odwracać się i kręcić ręka żeby fotelik ustawić w pozycji do spania. A oba foteliki Maxi Cosi bardzo łatwo się tą czynność wykonuje pociągając za uchwyt na środku pod nózkami - próbowałam 2 sekundy i fotelik ustawiony.
Kolejna decyzja to czy Tobi - niestety cena jest dosyc wysoka, czy ciut tańszy Priori xp. Stwierdziłam, że nie potrzebuję automatycznie chowanych i napinanych pasów, więc skończyło się na Priori XP - kolor Penguin:
[URL=http://imageshack.us][/URL]
Jak tylko dostanę to dam znać i może uda nam się spotkać na jakimś spacerku, to zobaczysz na żywo.
 
reklama
ewcik ja rowniez rozwazalam zakup tych dwoch modeli maxi cosi i zdecydowalam sie na Tobi gdyz zastosowano w nim najnowsze rozwiązania techniki z dziedziny zabezpieczeń dzieci w czasie jazdy samochodem.Optymalne bezpieczeństwo podczas uderzenia w przód lub bok pojazdu zapewnia zupełnie nowe rozwiązanie mocowania fotelika w samochodzie. Specjalne napinacze samochodowego pasa bezpieczeństwa dokładnie blokują pas przytrzymujący fotelik.(bezpieczenstwo porownywalne z isofixem) Usadzanie i wyjmowanie dziecka z fotelika przebiega sprawnie, dzięki "chowającym się" szelkom uprzęży. 5 -punktowe szelki, spinane centralnym zamkiem, posiadają system szybkiej regulacji. Oznacza to, że jednocześnie dociągamy wszystkie ramiona pasów, co ułatwia w sprawne i prawidłowe zabezpieczenie dziecka w foteliku. Byśmy za każdym razem mieli pewność, że szelki zostały odpowiednio dociągnięte, a tym samym dziecko zostało prawidłowo zabezpieczone w foteliku - Tobi wyposażony został we wskaźnik koloru ; po zapięciu szelek przyciągamy je do momentu, aż wskaźnik zmieni kolor na zielony.

Tobi posiada aż 5 możliwości zmiany pochylenia siedzenia fotelika - każda pozycji oferuje dziecku wygodę, jakiej potrzebuje. Tapicerkę fotelika można łatwo wypiąć i odświeżyć lub wyprać. Ten fotelik "rośnie" wraz z dzieckiem - gdy dziecko podrośnie, wystarczy podwyższyć zagłówek wybierając jedną z 6 pozycji odpowiednio do wzrostu dziecka.
Jednoczesna regulacja wysokości dodatkowego zagłówka i pasów barkowych!
Uwaga: dostęp do tej regulacji możliwy jest od przodu fotelika, nawet kiedy dziecko w nim siedzi.
Ochraniacze szelek są na stałe połączone z zagłówkiem, co daje gwarancję, że zawsze będą właściwie chronić ciało dziecka przed uciskiem lub otarciem. Tobi jest nastepca Priori Xp w ktorym możliwość ustawienia siedziska w 4 różnych pozycjach (do siedzenia lub spania) no i nie ma napinaczy i jest zupelnie inny system mocowania.Jest bardziej plytki.W testach uzyskal gorsze oceny za bezpieczenstwo od Tobiego dopiero wersja z isofixem jest troche lepsza.
Wczesniej uzywalam Maxi Cosi CabrioFix i rowniez bylam zachwycona.
Acha i warto dolozyc troche i brac pod uwage serie topline bo te modele sa zrobione z tkanin oddychajacych.
 
Do góry