reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecamy-Odradzamy zakupy dla Kwietniaczków i ich mam:)

lilionka- wczoraj je kupiłam. Są mięciutkie, podeszwa też mięciutka, więc stopa w żaden sposób nie będzie skrępowana. Kupiłam rozmiar ciut większy, ale butki zapinane są na rzepy, więc nie spadną. Wzięłam też grube skarpety Product Detail | H&M PL Szkoda że nie można zamawiać w HM przez net z dostawą np. w sklepie stacjonarnym, bo mi się jeszcze spodobał tani komplet (sukienka+legginsy za 50zł), a u mnie go nie ma
Wyobrażam sobie, jak ciężko masz wybrać się gdziekolwiek z dwójką. Ja z jednym dzieckiem zawsze spóźniam się do kościoła. Śmiesznie to wygląda, bo moglibyśmy iść szybciej, ale ja zawsze na szpili iiiii nie daję rady biec:-D
 
reklama
wrrr wcieło mi post...

no to jeszcze raz :)
Wiosna - właśnie takie chcę kupić ale te szare :)

dziewczyny, wasze maluchy większe od Mani - czy rozglądacie się już za następnym fotelikiem? jakie wybieracie czym się kierujecie? podzielcie sie bo ja już świruję :D sprawadzam czytam oglądam... a to przecież już na dłużej...
 
ja też zaczynam się powoli rozglądać za nowym fotelikiem
z tego co się dowiedziałam, to ważny jest atest- ECE E44/04
i ważne jest również to, żeby nie kupować używanego (chyba, że z pewnego źródła), bo może być powypadkowy
 
Ostatnia edycja:
Wg teorii zmiana fotelika 0-13 powinna nastąpić w momencie kiedy dziecko przekroczy wagę 13 kg lub głowa zaczyna wystawać ponad krawędz górną fotelika lub pasy fotelika nie dają się poprawnie zapiąć. Dziecko powinno jak najdłużej jeżdzić tyłem do kierunku jazdy- chodzi o odcinek szyjny kręgosłupa, gdy jedzie przodem podczas nagłego hamowania głowa leci do przodu podczas gdy reszte ciała trzymaja pasy, a u takich maluchów kręgosłup jeszcze nie jest gotowy na takie przeciążenia.
W najbliższym czasie (bodajże na początku 2014) ma wejść zmiana homologacji, stara ECE R44 04 ma być zastąpiona I-SHIZE, która między innymi nakazuje przewożenie dzieci tyłem do 15 miesiąca życia.
Więc jeśli któraś z Was planuje teraz zakup fotelika to proponuje rozejrzeć się za takim montowanym tyłem do kierunku jazdy.
Co do wielkości dzieci Franek ma już na bank coś ok 10kg, długości to nie wiem dokładnie bo jak go sama mierzyłam to mi wyszło 68cm a w Jane Strata mieści się spokojnie. Wiadomo, że jak ubiorę grubą kurtkę zimową to będzie wyglądał jak sardynka w puszce, ale to i mniejsze dzieci w zimę w tych fotelikach tak wyglądają.

edit: zmierzyłam go teraz to mi 71cm wychodzi
 
Ostatnia edycja:
Foteliki 9-36 to foteliki głównie z osłoną tułowia a wg ostatnich testów nie chronią one przed dachowaniem wiec mimo, ze w testach ostrzymały 4* nie poleca się ich zakupu, wiecej na ten temat Foteliki z osłoną tułowia przegrały pod lupą ECE | Foteliki samochodowe pod lupą
co do innych fotelików z tej kategorii wagowej otrzymały one po 3* sądzę, ze jednak najwiekszy wybór dobrych fotelików (4*) w różnych cenach jest w kategorii 9-18...
 
Dziękuję, Dominiczka, zatem będziemy szukać takiego.

Czy wy coś w rozsądnych cenach polecacie? JUż nie patrząc na testy/atesty ;D ja jetsem kompletnie zielona i ostatnio babeczka chciała mi wcisnąć fotelik za 1000zł. Niestety, nie stać mnie na taki... Właśnie przyszła pierwsza wypłata 60%, więc, póki co - musi nam wystarczyc fotelik 0-13. :)
 
reklama
Anka to wszystko też zależy czy fotelik z isofixem czy bez bo te z isofixem są droższe i mają lepsze noty w testach. Cieżko tak dobrać 1 fotelik bo dla każdego coś innego, 1 dziecko dobrze będzie sie czuło w takim foteliku a drugie niestety nie, dodatkowo fotelik może zupełnie nie pasować do kanapy w samochodzie przez co zamiast stać stabilnie będzie latał na boki. Polecam podczas zmiany fotelika udac się do sklepu z mniej wiecej wybranymi modelami, poprzymierzać dziecko a później foteliki pasujące do dziecka poprzymierzac do auta.
Z fotelików 4* bez isofixa mamy MCTobi za ok. 700zł, Roemer King Plus za ok.600zł. Z tych z 3*bez isofixa jest np. chicco xpace za ok. 400zł, chicco key1 za 500zł, MC Priori SPS za 400zł, MC priori XP za 500zł...
No albo z tej kat. 9-36 bez ochrony tułowia i bez isofix z 3* jest np. britax evolva 1-2-3 za ok. 700zł, chicco neptun za ok. 350zł, graco nutilus za 500zł, STM Storchenmuehle starlight SP za 500zł.
Trzeba dokładnie sprecyzować co się chce i szukać bo czsaem traifają sie promocje itp.
 
Do góry