reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

makaron z brolkulami w sosie serowym

sos serowy: maslo, maka, mleko, ser zolty

topimy maslo w rondelku, ok 1 lyzeczki, dodajemy lyzke maki i mleko, aby wyszla konsystencja rzadszej smietany, zagotowac. po zagotowaniu powinno miec konsystencje gestej smietany, dodac lyzke dwie startego sera zoltego. zdjac z ognia i mieszac az ser sie rozpusci

ugotowac kilka rozyczek brokula, zmiksowac razem z sosem serowym i dodac ugotowany drobny makaron, np gwiazdki albo jesli dziec ko lubi to wiekszy np swiderki


moja od wczoraj stroila jakies fochy przy jedzeniu, nic nie chciala, wszystkim plula, a to wciagnela w dwie minuty.
 
reklama
bana smaczny przepis, az mi slinka cieknie a mleczko to jakie???

dajecie juz nabiał??
i ser żółty? bo nie wiem gdzies czytalam ze w 10/11 miesiacu
ja daje napial w deserkach, tak jest mleko badz jagurt z owockami od 6 miesiaca w sloiczkach

chcialabym dawac juz jogurt naturalny ale nie wiem
 
etna36 naturalnie ze mozna jogurty naturalne, mój alergik na nabiał a tez je i powoli wychodzimy z alergii. Od alergolog wiem ze najlepsze to Danona jogurt naturalny ja mieszalam z owocami ze słoiczka ale powiem Ci ze lepszy smak ma serek bieluch niebieski ten bez dodatków z owocami ze słoiczka. Bardziej kremowy smak :) Ja sama uwielbiam i małemu zawsze łyzeczke podbiore ;p to takze z polecenia alergolog takze bezpieczny.
 
Mama :-D:-D:-D a daj jakiegos linka na ten bieluch bo nie wiem o co biega :-)

dzieki za odpowiedz to chyba sie przelamie do tych jogurcikow
 
Racuszki z jabłkiem

1 małe jabłko
pół szklanki mleka modyfikowanego
1 żółtko
3-4 łyzki mąki pszennej tortowe
olej z pestek winogron

Jabłko kroimy w drobne talarki. Żółtko łączymy z mąką i miksujemy powoli dolewając mleko (ciasto powinno miec konsystencje gęstej śmietany). Delikatnie mieszamy z pokrojonym jabłkiem. Smażymy na oleju (Je smazylam bez tluszczu)

Kuba sie opychal i mówił, ze przepyszne (ja spróbowąłam i dośc ok, trochę sztywne) nawet Michas jadł!!!!! tzn poogryzał 2 sztuki dookoła jak zajączek grzybka hihi
 
Ostatnia edycja:
bana smaczny przepis, az mi slinka cieknie a mleczko to jakie???

dajecie juz nabiał??
i ser żółty? bo nie wiem gdzies czytalam ze w 10/11 miesiacu
ja daje napial w deserkach, tak jest mleko badz jagurt z owockami od 6 miesiaca w sloiczkach

chcialabym dawac juz jogurt naturalny ale nie wiem

etna, normalne. jak sie boisz to sprobuj z mod. jogurty naturalne juz daje, zreszta kazdy nabial juz daje, tutaj dozwolone od 6 mies
 
reklama
Do góry