reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

No to sprzedam wam patent zeby kanapka byla zjedzona z zawartoscia. Kazda z was na 100% tez tak jadła. 2 glonki(kawałki) chleba, smaruje masełkiem na to polędwica sopocka lub cos innego, skladam i kroje na pół. W ten sposób moja je kanapki i nie rozwala zawartosci na podłoge.
 
reklama
Gulasz z królika

Składniki:
- 250 g mięsa z królik
- sól
- pieprz
- zioła prowansalskie
- włoszczyzna
- marchewka
- łyżka mąki pszennej
- koperek

Sposób przygotowania
Mięso pokrój na malutkie kawałki. Marchewkę utrzyj na tarce o grubych oczkach. W garnuszku zagotuj wodę, na wrzątek wrzuć włoszczyznę. Gotuj aż warzywa będą miękkie. Usuń warzywa z garnuszka, zagotuj i wrzuć pokrojone mięso, startą marchewkę i przyprawy. Zmniejsz ogień i duś pod przykryciem aż mięso zmięknie. W kubeczku rozmieszaj łyżkę maki pszennej z zimną wodą i dodaj do garnuszka. Zagotuj, dodaj koperek i gulasz gotowy. Podawaj z ryżem najlepiej brązowym lub kasza jaglaną, jęczmienną, gryczaną itp.



 
Dziewczyny a ja odkryłam super słoiczek! Jabłuszko z miodem firmy Hame - Hamanek. Jest to czeska firma u nas typy bobovita czy inne. Słoiczki maja na prawde smaczne, wyraziste w smaku i tańsze. Dostepne sa tylko w Auchanie.
Tak wiec zrobiłam mojemu dziecku kaszke pszenną na mleku junior i wymieszałam z tym słoiczkiem. Wrąbał całą miche a on właściwie nie przepada za kaszkami, ale było słodziutkie!! No serio latał jak wariat za tym, a jak brakło to patrzył z niedowierzaniem w miseczke. Taka wersje miodu podałam mu wczoraj po raz pierwszy i jest oki :) Kupki, brzucholek - wszystko w normie.
http://www.google.pl/imgres?imgurl=...zO2gCA&esq=1&page=1&ndsp=4&ved=1t:429,r:0,s:0
 
Ostatnia edycja:
ja widzialam ostatnio ta firmę chyba w rossamanie ale cenowo wcale nie było tańsze

ja ja widzialam tylko w auchan i jest tansza od tych innych naszych znanych sloiczkow ok 1zl albo i wiecej ale nie wszystkie sloiczki sa dobre wg mnie. w smaku.

Mama
a ta kasze pszenna gotowalas normalnie w garnku czy zalalas wrzatkiem tylko?musze sprobowac ten sloczek skoro polecasz:-)
 
ja ja widzialam tylko w auchan i jest tansza od tych innych naszych znanych sloiczkow ok 1zl albo i wiecej ale nie wszystkie sloiczki sa dobre wg mnie. w smaku.

Mama
a ta kasze pszenna gotowalas normalnie w garnku czy zalalas wrzatkiem tylko?musze sprobowac ten sloczek skoro polecasz:-)

Ja mam kaszke pszenna taka jak inne kaszki dla dzieci - wymieszać w mleku i gotowe :) o taką serie kaszek mam:
http://allegro.pl/holle-bezmleczna-kaszka-grysk-pszenny-4m-250-g-bio-i1320876574.html
z tym ze małemu moja bratowa a Marcela chrzestna przywiozła taki pakiet z Niemiec :) Co do słoiczkow tej firmy....w smaku dla mnie sa dobre.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam kaszke pszenna taka jak inne kaszki dla dzieci - wymieszać w mleku i gotowe :) o taką serie kaszek mam:
HOLLE BEZMLECZNA KASZKA GRYSK PSZENNY 4m 250 g BIO (1320876574) - Aukcje internetowe Allegro
z tym ze małemu moja bratowa a Marcela chrzestna przywiozła taki pakiet z Niemiec :) Co do słoiczkow tej firmy....w smaku dla mnie sa dobre.

a oprocz allegro nie moza nigdzie takich kaszek kupic?a taka zwykla kasza pszenna nie dla dzieci tez bedzie ok? mi chyba nie bardzo z tych sloiczkow podeszla brzoskwinia.
 
a oprocz allegro nie moza nigdzie takich kaszek kupic?a taka zwykla kasza pszenna nie dla dzieci tez bedzie ok? mi chyba nie bardzo z tych sloiczkow podeszla brzoskwinia.

tej firmy akurat w pl nie dostaniesz. a taka zwykła kasza pewnie ze bedzie dobra.........tak samo ugotujesz jak manne czy inną kaszke. Zresztą dużej różnicy sama kaszka w smaku nie ma, robiłam dzisiaj ten miód z jaglaną - bo dałam po połowie słoiczka, czyli na dwa razy i tak samo zajadał, najwiecej to tutaj robi ta słodycz :):) co do tego smaku ja tam nie wiem, ale wszystkich smaków tej firmy nie przerabiałam :) w sklepach sa kaszki rózne manna czy pszenne własnie ale z mlekiem - a ja potrzebuje bez z racji ze moj ma ta skaze.......niby pije juz mleko junior ale wole mu nie mieszać róznego mleka. Jedynie jakies 6 czy tam 3 zboża są bez mleka no i sinlac, a ja szukałam jakiegos urozmaicenia.

tak jak kilolek pisze jest tez seria bezmlecznych tego typu:
http://www.zdrowystartwprzyszlosc.p...ki/ctl/productslist/mid/1290/subcatid/37.aspx
jednak do deserków mi nie bardzo podchodzą - miałam 8 zbóż moim zdaniem fajne do flachy na ranne karmienie no bo ma wiadomo smak zboża no i miałam śliwke - fajny posmak ma. Jednak do deserków czy serków dodać wole jakas owsianą, manna, jaglaną, pszenna czy zwykłą ryżową.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry