reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

Wyjatkowa a to nie jest wedzony łosos? nie wolno podawac wedzonego takim maluchom :)
Jezeli surowy to na pare lub do pieca skropionego cytryna , posypanego pieprzem i majerankiem
 
reklama
Dziewczyny, polecam leniwe dla dzieci:

- 1/2 kostki tworogu zmielonego
- 1 jajko
- 1.5 plaskiej łyżki mąki pszennej
- 1 łyżka cukru pudru

Przygotowanie:
Umyc jajko, oddzielic zoltko od bialka, zoltko utrzec z cukrem pudrem na pulchna mase a bialko ubic na sztywno. Zmiksowac ser z jajkiem i cukrem, dodawac lyzka piane i delikatnie mieszac, masa powinna byc pulchna. Dodac make przesiana przez sitko i delikatnie mieszac do uzyskania jednolitej masy. Masa powinna byc rzadkawa.
Zagotowac wode w rondelku, kluseczki odcinac lyzka (ja sciagalam palcem po pol lyzki ciasta) na wrzatek, zagotowac, zmniejszyc gaz, gotowac ok. 3-5 min. na malutkim ogniu tak, zeby sie nie rozpadly.
Mozna polac jogurtem lub maselkiem i posypac cukrem pudrem.
 
Ja robie pierogi z całej kostki twarogu mielonego/ niemielonego, do tego żółtko , odrobina soli , cukru waniliowego i do tego tyle maki zeby mozna było ulepiec z ciasta weza i potem kroje na mniejsze kawalki i na wrzatek :)
 
Chciałam małemu dać kaszę z kawałkami kurczaka może kawałeczki marchewki i pietruszki do tego ale nie wiem jaki sosik zeby suche nie było.Jakies pomysły???
 
reklama
Do góry