reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

reklama
pomidorowa z makaronem na medal !!!!!!!!!! lepszej bym nie wymyslila

Pawel i ja wcinalismy az sie nam uszy trzesly
 
etna piszesz o spagetti Passi? Bo jak dla nas to za wcześnie a zupkę pomidorową sama bym zrobiła. Jest na przepisach jakis przepis na pomidorówkę dla maluchów?
 
Ostatnia edycja:
etna piszesz o spagetti Passi? Bo jak dla nas to za wcześnie a zupkę pomidorową sama bym zrobiła. Jest na przepisach jakis przepis na pomidorówkę dla maluchów?

czemu za wczesnie? nie jecie glutenu????

ja robilam pomidorowa tak:
1 ziemniaka
1/2 pietruszki
1/2 marchewki
troche natki
1 pomidorka bez skorki i pestek
miesko (jakie masz)
oliwa z oliwek z lyzeczke
do zageszczenia moze kleik
i jak wolicie ryż lub makaron

ja na koniec zabielam mlekiem modyfikowanym i do smaku scieram poł jabluszka lub wlewam troche soku
 
czemu za wczesnie? nie jecie glutenu????

ja robilam pomidorowa tak:
1 ziemniaka
1/2 pietruszki
1/2 marchewki
troche natki
1 pomidorka bez skorki i pestek
miesko (jakie masz)
oliwa z oliwek z lyzeczke
do zageszczenia moze kleik
i jak wolicie ryż lub makaron

ja na koniec zabielam mlekiem modyfikowanym i do smaku scieram poł jabluszka lub wlewam troche soku

a ten ryz to taki zywkly??i jaki makaron??
 
a ten ryz to taki zywkly??i jaki makaron??

ryz kupuje sypki bialy i tak rozgotowuje dosc i zwroc uwage zeby nie byl dlugi (no chyba ze lubisz). Na poczatku czesc ryzu blenderowalam a jedna lyzke wrzucilam calego teraz juz sie w to nie bawie
jesli chodzi o makaron to kupilam lubelli malenkie gwiazdki, bezjajecznego nie dostalam (patrzeli na mnie jak na kosmitke)
i tez na pierwszy raz rozgotowalam, mysle ze male niteczki tez moga byc (takie są chyba "babuni")
 
jedno z ulubionych dan mojej niejadki :)

piers z kurczaka
cukinia
marchewka
makaron (ja dalam ten co do rosolu - nitki babuni, bo to bylo w niedziele)
oliwa z oliwek


wszystko ugotowac albo w wodzie albo na parze, miesko osobno, polaczyc, doprowadzic do pozadanej konsystencji i podac :)
 
Nalesniczki Sinlac
2 płaskie łyżki mązki ryżowej
5 łyżek Sinlacu
1 łyzka oliwy z oliwek
60ml wody
szczypta soli

Sinlac łaczymy z wodą, potem dodajemy mąkę, oliwę i sol. Tak jest w przepisie. Ja pamiętamm, ze kubie dawąlm jakoś więcej tego Sinlacu albo mniej wody, bo za rzadkie wychodziło, ale nei pamiętam dokladnie. Michasiowi jeszcze nie robiłam. No i ja smazyłam na patelni beztłuszczowej, a w przepisie jest, ze do pierwszego naleśnika trzeba dać olej do usmażenia.

Lane kluseczki Sinlac:
50ml wody
2 płaskie łyżki Sinlacu
2 płaskie łyżki mąki bezglutenowej (PPK)
szczypta soli

cisto cienkim strumieniem wylac na gotującą wodę i pogotować okolo 1-2 minuty, odcedzić i zahartować
 
Gie-oska na Twoją prośbę ;)

ZUPKA SZPINAKOWA DLA MALUSZKA

2 ziemniaczki
marchewka
kostka szpinaku (akurat miałam w kostce)
pewnie można pietruszkę ale ja nie dałam
ugotowany indyk/kurczak
1 łyczeczka masła

Warzywa ugotować z wodą z masełkiem, dodać ugotowanego kurczaka/indyka i zblenderować.
Dziś dodałam kleiku kukurydzianego, innego razu dodaję mleka modyfikowanego lub sinlacu dla złagodzenia smaku - to wszystko na oko i dla smaku.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Krupnik

1 mała marchew
1/2 pietruszki
por
seler
1 średni ziemniak
1 łyżka kaszy
miesko-gotowane oddzielnie

Wszystkie składniki wrzucić do garnuszka z mała ilościa wody, gotowac do miekkości, pozniej dodac miesko. Pycha ;-)

Ps. nawet mi smakowała zupka bez soli :-D:-D
 
Do góry