reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

reklama
Musze przyznac ze nigdy nie jedlam szpinaku :zawstydzona/y::zawstydzona/y: Jak to smakuje?? Dobre chociaż?

zalezy jak zrobisz :)

Swiezy najlepszy jest tak:
Szpinak swiezy, dokladnie umyc (najlepiej w wannie jesli jest go duzo), sparzyc, smazyc na smalcu z dodatkiem boczku, dodac smietany, soli, pieprzu i czosnku :)

Szpinak mrozony - rozpuscic, dodac maslo, zoltko, czosnek, sol, pieprz i smietanke - podawac na tostach z serem zoltym :) mniam

Szpinak dla dzieciucha - rozpouscic, dodac odrobinke masla, zoltko, troszke czosnku :)
 
Dziewczyny ktoras z was narobila mi smaka na kisiel z bobofrutu i zdaje relacje:
pycha, pycha, pycha mały az na mnie krzyczal jak sie skonczyl, jeszcze chyba nic mu tak nie smakowalo, rewelacja
 
Prosze o przepis na naleśniki :)

PASSINGBY wrzuć coś nowego - pomysł na obiad dla naszych dzieci :)

Dziewczyny jak w skladzie sloika z obiadkiem jest miin. MLEKO PEŁNE - to co to znaczy? mleko krowie?
 
ZUPA DZIWADŁO-IGORKOWA :-)

gotuję mięsko np.udko,srzydelko lub pierś,wrzucam warzywa mrożone (mieszanka),majeranek,pieprz,natka,słodka papryka.JAk się ugotuje miesko wyjmuje skóre wywalam,odkrajam chude i wrzucam do warzyw,dziabie wszystko tłuczkiem do ziemnaków( nie lubi w zupie kawalkow :-/)dodaję ociupinkę koncentratu pomidorowego (koniec łyżeczki) lub pomidora z puszki,troszkę masełka dla złagodzenia ( bez masła nie zje bo kwaśne chyba..) i na koniec wrzucam ugotowane kluseczki zacierkowe (takie malusie) mieszam i hop siup gotowe.

jest to jedyne danie "obiadowe" gdzie otwiera buziulkę.Spróbowałam zupka pyszna:-)
 
Pomidorowa dzidziuchowa (bez mieska) ok 1 litra

mieszanke warzyw Hortex (1/3 torebki), lisc laurowy, ziele ang, pieprz w kulce. Gotujemy :), dodajemy oliwy z oliwek, ugotowanego ryzu do polowy gara, caly maly koncentrat pomidorowy, troche smietanki slodkiej 12% :). Moja zjada duuuuuuuuuuuuuuuzo :)


kotlety na szybko :)

kotlet z piersi indyczej kroimy na cienkie kotleciki lub rozbijamy i kroimy na mniejsze. Gotujemy w parowarze (doslownie 15 minut), doprawiamy po wyjeciu z gara (czym chcemy). Rozbijamy jajko na talerzu. NAstawiamy gar wody. Jak zacznie sie mocno gotowac woda to szybciutko kladziemy na duza lyzke kotlecik, nabieramy jajo, jak mamy pewnosc ze kotlecik jest otoczny jajkiem to kladziemy kotlecik w jajku na wodzie. Po chwili uzyckujemy efekt w postaci mieska w jajku :).

Dla odwazniejszych - po prostu smazymy spanierowany kotlet na maselku, po czym go mocno odsaczamy z tluszczu (to ze jest on juz ugotowany powoduje ze kotlecik smazony jest naprawde krotko) - ja tam poczekam jeszcze kilka miesiecy.
 
Passi skąd czerpiesz swoje inspiracje bo chyba nie jesteś kucharzem? Tak z głowy czy z netu? Super przepisiki!!!!
a dzisiaj chyba zrobię to co Cleo, Cleo zacierki to z mąki robiłaś normalnej? Może ja z sinlaca spróbuję?
 
reklama
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry