reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

reklama
kurczę chce zrobić te ciasteczka
Śmietankowe serca

a nie mam wagi, ile to jest 28 dag kiedy na tej stronce jest przelicznik na g:
MĄKA

PSZENNA


1 szklanka = 170 g
1 łyżka = 10 g

1 łyżeczka = 3 g
kiepska z matmy jestem :(

OK 1 i 3/4 szklanki :)

1 i 1/2 szklanki - to 25,5 dag
1 i 3/4 szklanki - to 29,75 dag

Ewentualnie 28 łyżek, lub 93,3 łyżeczek :))))
 
Ostatnia edycja:
Dzięki :) tez mi tak wyszło bo 10 łyżek to 100g czyli 10 dag, a 30 łyżek to 300 g czyli 30 dag......suma ok 30 łyżek
ale na stronie kasi w przeliczniku wyszło ok 20 łyżek....buehehehhehhe
Mojeciasto.pl - Kasia
czy się pomyliłam ale chyba nie...
tutaj 1 łyżka mąki ma 15 g, czyli 10 łyżek ma 150 g czyli 15 dag, 20 łyżek ma 300g czyli 30 dag wynik potrzebne mi jest 20 łyżek mąki.....
 
Dzięki :) tez mi tak wyszło bo 10 łyżek to 100g czyli 10 dag, a 30 łyżek to 300 g czyli 30 dag......suma ok 30 łyżek
ale na stronie kasi w przeliczniku wyszło ok 20 łyżek....buehehehhehhe
Mojeciasto.pl - Kasia
czy się pomyliłam ale chyba nie...
tutaj 1 łyżka mąki ma 15 g, czyli 10 łyżek ma 150 g czyli 15 dag, 20 łyżek ma 300g czyli 30 dag wynik potrzebne mi jest 20 łyżek mąki.....
Nie odmierzałabym takiej ilości mąki łyżkami, bo to mało precyzyjne. Łyżka łyżce nie równa, a szklanka mąki to szklanka mąki i 'sruuuu'. :)
 
Makaron z serem Mascarpone i kurczakiem:

250 g sera Mascarpone
50dkg filetów z piersi z kurczaka
40 dkg makaronu wstążki
3 pomidory, cebula, bazylia, słodki sos chilli, sok z 1/2 cytryny, pieprz czarny, pieprz cayenne, oliwa do podsmazenia


filety pokroic w cienkie plastry , doprawic solą i pieprzem usmażyć. Ugotować makaron. Pomidory spażyć, zdjąć skórkę, pokroić w ćwiartki. Przygotować sos: cebulę w kostkę, podsmażyć na oliwie na złoto, wrzucic pomidory i dusić. Dodac Mascarpone, doprawic solą, pieprzem, sosem chili, sokiem z cytryny, wymieszac zdjąc z ognia. Mięso polać sosem (ja włożylam do sosu i jeszcze pyrkalam w nim) udekorowac bazylią i podawać z makaronem :)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny kucharzące ;-)
Jak dobierać przyprawy do dań?
- np. jak przyprawić rosół, żeby był dosmaczony bez kostki rosołowej, vegety itp ?
- jakie przyprawy dajecie do pomidorówki ?
- jakie zioła najlepiej pasują do kurczaka, indyka, a jakie do wołowiny ?
 
ad 1 gotuje z lisciem laurowym i zielem angielskim, do tego opalona na gazie cebula.Potem tylko dodaje pieprz i niestety sól- do rosołu inaczej sobie nie wyobrazam :) zero kostek , magi itp
ad.2 do pomidorówki dodaje lisc laurowy , ziele , sol , pieprz i 2 zabki czosnku rozgniecionego
ad.3 Nie mam w mojej kuchni sztywnej zasady jakie przyprawy pasuja do okreslonego miesa. Z zasady nie łacze przypraw wyrazistych w smaku z innymi rownie intensywnymi np.rozmaryn z oregano
 
Dziś chciałam zrobić małemu placuszki z jabłuszkiem . Niestety kiedy chciałam przekrecic to się przyklepiło do patalni ehh no nie nadaję sie na kucharza :(
 
reklama
dziewczynki zrobiłam własne musli, wyszły pyszne, cos w dzien dobry tvn o tym mowili kiedys ale nie mialam przepisu a na neta nie mialam czasu wiec zrobilam po swojemu:
platki owsiane
orzechy (tutaj rozne wsadzilam do blendera i ciutek rozdrobnilam)
migdały
rodzynki
daktyle
suszone sliwki
i co jeszcze dusza zapragnie
plus miód - u mnie zasze naturalny od sąsiadów-po prostu lipowy przepyszny
to wszystko na blachę i do piekarnika, myslę ze 160 stopni nie więcej zeby sie nie spaliło i prazyć, często mieszając, suszyć w piekarniku.

Dzis jem z mleczkiem-pyszne, mężusz też takie sniadanko przed wyjsciem do pracy dostał :)
 
Do góry