reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Marta ja beszamel robię tak jak jest w przepisie na szparagi, tzn tutaj jest rzadszy ja robię gęsciejszy "na pałę" ;p
Daję mniej więcej łyzkę kopiastą masła, lub dwie, dwie mąki rumienię i wlewam po woli mleko, czekam az zgęstnieje solę pieprzę i scieram gałkę muszkatułową, ja jej daję dosc sporo bo lubię ją :) Mozna jak się zdejmie z ognia dodać zolteczko. mozna troszkę sera startego.
Ja beszamel wykorzystuję do super hipper dania makaronu (spagetti lub penne) ze szpinakiem, boczkiem lub szynką i beszamelem :) Jest pyszne.
Pierwszy raz pokochalam je w Kredensie w Jeleniej Górze (dobrze napisalam to miejscowosc za Władkiem) potem do Kredensu chodzilismy w Wa-wie
 
reklama
Marta tak z głowy bo ja znowu na pałę :)
gotuję makaron
smażę bekon lub szyneczkę lub boczek (pokrojony na malutkie kosteczki)
smażę szpinak z czosnkiem itd na masełku i troszkę oliwie zeby sie masło nie spaliło (najlepiej to danie wychodzi ze szpinaku mrozonego rozdrobnionego bo najlepiej oblepia makaron)
robię beszamel
i teraz
ugotowany makaron, zalewam usmazonym mieskiem, wrzucam razem z oliwą ze smazenia itd, do tego dorzucam szpinak i zalewam beszamelem. Miącham! Podaję na talerzu posypane danie parmezanem startym oraz dekoruję listkami bazylii.

PROSZĘ! ;D

EDIT. fajnie wygląda tez to danie:
http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt.php?id_o=510 i w ogole polecę tą stronkę :)
 
Ostatnia edycja:
Ula wiec tak - placki z bananami robie tak jak zjabłkami tylko ciasto gęstsze , banana kroje w plasterki. Podaje to z syropem klonowym:tak:


ZAPIEKANKA Z ZIEMNIAKAMI

gotuję ziiemnaki w całosci w lupinach na pół twardo. Potem je obieram i kroje w dosc duze plastry. Podsmazam delikatnie pokrojona w duze plastry cukinie (2 małe). Podsmazam pokrojona w krazki cebule (2 sztuki). Ukladam w naczyniu na zmiane w rządki ziemniaki i cukinie. Wychodza mi 3 rzadki.Na to klade podsmazona cebule. Na to 500g. mielonego podsmazonego wczesniej z rosmarynem , czosnkiem , sola i pieprzem. Polewam to jednym kubkiem smietany gestej i posypuje startym serem

Wazne zeby ani ziemniaki ani cukinia nie były miekkie. Maja dojsc w piecu. zapiekam około40 min 200 stopni
 
Moje buraczki pokroiłam w malutką kosteczkę i b.szybko zmiękły:tak:


Nazbierałam wczoraj 400 mleczy, dziś będę robić miód, tylko cholera, mam wrażenie że robactwo nie wylazło do końca...
 
reklama
Do góry