reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

reklama
zamiast kotletów zrób pulpeciki z jakimś sosikiem :)))
Na mielone mnie odrzucilo odkad zaszlam w ciążę.Do tej pory mąż ubolewa bo lubi spaghetti a ja nie robię.Raz zrobiłam i się skończyło jak się skomnczyło...
Robię czasem jakiś gulasz i kotlety w różnej postaci ale to ze względu na niego bo on to "mięsożerna roślina" , ja tam wolę np leczo ale już muszę dla niego tonę kiełabasy wkroić bo nie da rady żeby zjadł:-D:-D:-D

dziś nie robię nic , mam pyzy fakt że z mięsem ale jakaś odmiana.
 
ja np bardzo lubie takie ala zraziki tylko z miesa wieprzowego do srodka wkladam usmazone juz drobniutko pokrojone pieczarki i papryke, zawijam, obtaczam w mace i smaze....:tak:
 
a wiec ide wszamac bigos, przynajmniej jak to mowi moj mlodszy kuzyn, duzo zdrowej "fafusty" :-)

a zapach mnie wkoncu nie przeraza :-)

jak to stwierdził dziś jeden z uczniów : bigos wygląda jak kupa wielbłąda:-):-) to smacznego :tak:

ja np bardzo lubie takie ala zraziki tylko z miesa wieprzowego do srodka wkladam usmazone juz drobniutko pokrojone pieczarki i papryke, zawijam, obtaczam w mace i smaze....:tak:


to jest pomysł ;-) tego jeszcze nie robiłam;-)
 
a propo jak już jestesmy na kulinariach, wczoraj zrobiłam z mężem blok czekoladowy, takie coś jak za prl-u kojarzycie??
Ale to pyszne 3 kawaleczki zjadlam i pekam tak mi słodko.Pychotka łatwo się robi.Jak moj mąż nie przepada za słodyczami to to uwielbia.Mniam:-)
 
Cleo ;-) mmmm:tak: Moja babcia taki robiła a przepis wsiąkł;-) podzielisz się przepisem ?


ok
Składniki:
Mleko w proszku 1op ( nie granulowane!)
Cukier 1 szklanka
Kakao 3-4 łyżki ( najlepiej to z wiatrakiem, tanich nie polecam)
Herbatniki około 20 szt
Margaryna ( jakakolwiek)

Wrzucamy do garnka maragrynę , cukier, kakao i mieszamy aż sie rozpusci i zrobi taka polewa czekoladowa, wszystko na malusim ogniu i garnek głeboki (jak na zupe),wsypujemy mleko w proszku i mieszamy, i powoli połamane w ręku herbatniki.Mieszamy aż się mleko rozpusci zeby grudek nie było.Niezbędna pomoc mężczyzny bo ciężko aż łyżkę wygina.Można dolać troszkę przegotowanej wody , ale naprawde malusio żeby było łatwiej mieszać.

Najlepiej do formy-keksówki wyłożonej folią aluminiową.Czekamy aż sostygnie i hop do lodówki.Około 2 h i mozna jesc krojąc na plasyterki.PYchaaaaaa

Cykne fotke poki zostało
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ważne! Musi być cały czas w lodówce.
 

Załączniki

  • DSCN0002.JPG
    DSCN0002.JPG
    48,4 KB · Wyświetleń: 100
Do góry