reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Kamcia ja mam swoją ulubioną sałatke faworytkę "kukurydziankę"
Kukurydza w puszce wg uznania( podstawowy składnik wiec musi byc duzo)
Pieczarki konserwowe w occie
Papryka konserwowa w occie
Jajka ugotowane na twardo
Majonez
Pieprz i sól

Pieczraki, paprykę kroisz jakkolwiek, jajka na cwiartki, mieszasz z kukurydzą i majonezem, doprawiasz.Pycha.

(Niektorzy dodają ananasa ale mi nie pasuje bo papryka z pieczarka nadaja posmak kwaskowaty i wystarcza)
 
reklama
ja już dzsiaj nie kupię papryki w occie i pieczarek:confused2:
mam zwykłą paprykę, zwykłe pieczarki... ananasa też mam...
sałatę, kapustę kukurydzę... hmmm por, marchewkę.pietruszkę.. makaron :happy:
pomidorki , ogórki zwykłe kiszone konserwowe.. ehhhhh co tam jeszcze..... ? cebulę białą i czerwoną...
hmmmm
 
ja już dzsiaj nie kupię papryki w occie i pieczarek:confused2:
mam zwykłą paprykę, zwykłe pieczarki... ananasa też mam...
sałatę, kapustę kukurydzę... hmmm por, marchewkę.pietruszkę.. makaron :happy:
pomidorki , ogórki zwykłe kiszone konserwowe.. ehhhhh co tam jeszcze..... ? cebulę białą i czerwoną...
hmmmm
wrzuć co masz może da się zjeść :-D:-D
jakby co powiedz że to najnowszy przepis Makłowicza sałatka " misz masz":-D
 
wrzuć co masz może da się zjeść :-D:-D
jakby co powiedz że to najnowszy przepis Makłowicza sałatka " misz masz":-D
:-D:-D:-D hehe chyba tak będę musiała zrobić:-p;-) albo poszukam czegoś w necie.... :happy:
widziałam w sklepie taką gotowąsałatkę do kupienia... i ona własnie jest z kukurydzy pomidorków pora...
w pl chyba nazywa się "porowa" ale nie pamiętam za bardzo...
no tyle ze pieczarki odpadają bo się ludzie potrują :-D
 
a moze salatka gyros.....o ile lubisz
pekinka
kukurydza
cebula
ogorki w occie
majonez
miesko moze byc piers albo swinka

Miesko pokrojone w cieniutkie skraweczki smazysz mocno doprawione wedlug uznania, wsypujesz na dno miski...
pekinke siekasz, doprawiasz czosnkiem i mieszasz z majonezem (nie za duzo) i wsypujesz do miski na miesko
potem warstwowo posiekana cebula, ogorki i kukurydza na gorze smarujesz warstwe majonezu i polewasz ketchupem (ja zwsze robie taka krateczke z ketchupu, nie rozsmarowuje)

U mnie zawsze ta salatka robila furrore a przy tym jest w miare szybka i prosta....polecam
 
reklama
aaaaaaaaa... wlazlam na wielkie zarcie....tam takie przepisy,ze glowa boli. na pewno zrobie cycki murzynki, ale chyba juz nie dzisiaj, bo nie mam biszkoptow, a w sklepie dopiero bylam..
poza tym naczytalam sie przepisow i zachcialo mi sie swiat, bo przypomnialy mi sie zeszloroczne, upieklam chyba 8 blach ciasta:tak:
ciekawe, jak uda mi sie w tym roku, z dzidzia. dobrze,ze mama bedzie. ja bede gotowac a ona niech sie zajmie malenstwem :-p
 
Do góry