reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

MM czy mi się wydaje czy ty jeszcze niedawno mówiłaś że nie nadajesz się do pieczenia? :-p:-p a jak tak śledze to ostatnio non stop coś pichcisz
 
reklama
MM czy mi się wydaje czy ty jeszcze niedawno mówiłaś że nie nadajesz się do pieczenia? :-p:-p a jak tak śledze to ostatnio non stop coś pichcisz

Dokladnie:-D:-D nie nadaje sie ale cos mnie ostatnio wzielo i probuje:-p nie zawsze wychodzi super ale moze z biegiem czasu sie naucze:-D

Jutro mam zamiar zrobic ciasto orzechowe:-p
przepisy biore najczesciej z neta.. a moze Wy znacie jakis dobry i sprawdzony przepis na ciasto orzechowe?????????;-)
 
MM - gratuluję sukcesów.

Ja jakoś nie mogę się przekonać do gotowania/pieczenia. Gotuję obiad, bo trzeba zjeść coś ciepłego w ciągu dnia i tyle. I zawsze są to proste rzeczy.

Podziwiam te z Was, które umieją i lubią gotować. Chciałabym tak!:tak:
 
cielęcinę pokrojoną w grubą kostkę, podsmażyć na oliwie z dodatkiem masła. po chwili oprószyć mąką i poczekać aż się przysmaży. dodać kieliszek białego wytrawnego wina (słodkie nie jest dobre, półwytrawne może być) 3 ząbki czosnku - zmiażdżonego (ja kroję w drobniutką kosteczkę) i poczekać aż odparuje do połowy. potem dodajemy bulion wołowy (taki zrobiony wcześniej z kostki) - tak żeby przykryło mięso, dodajemy pomidory bez skórek - około 3-5. no tak na oko i przyprawy - tymianek, może być natka pietruszki...pieprz, sól. w osobnym garnuszku podsmażasz dwie cebule pokrojone w kostkę i wsypujesz pokrojone pieczarki. tak, żeby odparowały. mozna też zetrzeć do tego marchewkę- będzie słodsze i delikatniejsze.
po ok godzinie mieso powinno być pół miękkie - wtedy przekładamy je do pieczarek a sos przecedzamy przez sito. (ja przecedzam przez durszlak) i trzeba jeszcze gotować około 20 minut.
do tego rewelacyjnie pasuje chlebek pokrojony w kostkę i wsadzony do piekarnika - takie grznki i na to mięsko. rewelacja. posypujemy natką... polecam:-D
 
w miedzyczasie pisania dzis na BB (a troche naprodukowalam:-D) udalo mi sie upiec kruche ciasto z jesiennych owocow:tak:Uwielbiam zapach kruchego ciasta-pierniki i ciasta kruche pachna bosko:tak:Uzylam winogron,sliwek i gruszek na wierzch i wszystko pod pianka z bialek+cukier puder.No na dzien chlopa nic nie mam to sie postaralam:tak:;-)
 
mmmm, sara szkoda, że nie możesz się podzielić, chętnie bym zjadła kawałek ciasta przy herbatce :-D:-D a ja nie mam piekarnika i nici z pieczenia ... a tak lubię :zawstydzona/y:
 
my kupilismy parowar rodzicom na gwiazdke ze 2 czy 3 lata temu.Niby fajny,duzo sie na nim miescilo bo mial kilka pieter ale...obiad z niego zjedlismy moze ze 4 razy...to chyba kwestia gustu i przyzwyczajenia-na pewno zdrowo:tak:;-)
 
reklama
Iwona-kwestia przyzwyczjenia-np chrupiacej skorki na miesie-rodzice jednak wola smazone.W smaku nawet nie gorsze,dobre w sumie ale inne,takie troche ciapkowate,ryby za to wychodza OK:tak:Rybke to bym sobie jak nic dzis uparowala.Za to warzywa w smaku-jak z wody,ale zdrowsze!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry