reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

Edis ciacho wygląda przepysznie :tak:
Ja się boję piec biszkopta ktos kiedys mi powiedział że to trzeba umieć a ja specjalistą w ciastach nie jestem a może macie jakis przepis,jakiegos pewniaka???????
 
reklama
Przepis na blok zekoladowy juz kiedys podawalam,robie go srednio raz na 2 tyg bo moj maz to maniak bloku...Zawsze robie na oko,ale jak znajde konkretne proporcje (gdzie ja mam te kartke?) to wystukam z palca raz jeszcze.Ale w necie chyba tez sa przepisy?

Edis-masz talent:tak:
Saro wrzuć jeszcze raz przepis na ten blok, albo wyslij mi na priva dzięki z góry
Edis super to ciaasto jeśli smakuje taj jak wygląda, a na pewno tak jest to musze go zrobić.
 
no to ja wrzucę ten przepis na blok - sprawdzony, łatwo się robi i jest pyszny :-D
i sprawdzony przepis na biszkopt - też się zawsze udaje :-)

BLOK CZEKOLADOWY
0,5 szklanki mleka
1,5 szklanki cukru
1 masło
3 łyżki kakao
mleko w proszku (takie niebieskie)
herbatniki - 3 paczki
bakalie - orzechy, migdały, rodzynki itp.

Mleko, cukier, masło i kakao wrzucić do garnka i powoli rozpuszczać na kuchence, aż do zagotowania się. Gotować przez 5 min ciągle mieszając.
Następnie odstawić żeby trochę wystygło, a potem wziąć mikser (można też łyżką, ale może być trudniej) i wsypać mleko w proszku i dobrze rozmieszać. tak około pół torby tego mleka, tak żeby było dość gęste, ale żeby się dało mieszać
potem należy wrzucić do tego ciasta herbatniki pokruszone (3 paczki) i różne bakalie (jak kto lubi): migdały, orzechy, rodzynki itp.
wszystko zmieszać łyżką i włożyć np. do tortownicy, albo innej blaszki, albo co tam w domu macie, może być nawet jakaś szklana forma...
żeby zastygło jeszcze trochę - wstawić do lodówki.​



BISZKOPT Z MAKIEM

ciasto:
6 jaj
1,5 szkl. cukru
1 cukier waniliowy
½ szkl. mąki ziemniaczanej
1 szklanka maki pszennej
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

Białko ubić z cukrem, dodać żółtka, mąkę ziemniaczaną wymieszaną z mąką pszenną i proszkiem.
 
BISZKOPT

Składniki:
6 jaj
1 szkl cukru
1 szkl mąki tortowej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli

Wykonanie:
Ubić pianę z 6 białek ze szczyptą soli. Gdy już będzie sztywna dosypywać po trochę cukier i ciągle ubijać. Następnie po jednym dodawać żółtka ciągle ubijając.
Obie mąki wymieszać z proszkiem do pieczenia i najlepiej przesiewać do piany sitkiem. Podczas dodawania mąki nie mieszać już piany mikserem tylko delikatnie łyżką.

Wyłożyć na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia.
Piec ok 20 min w temp 180st.
 
ja na 6jaj daje tylko szklanke maki krupczatki i troche proszku do pieczenia.
Z krupczatka zawsze wychodzi i zawsze jest taki pulchny.
No i jak doadam juz make na koncu to mieszam lyzka a nie mikserem
 
reklama
Do góry