reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

reklama
kaczuszka, ja osobiście nigdy nie robiłam, wklejam Ci przepis z internetu, wydaje się łatwy:-)

1 szkl. maku,
1 szkl. ziaren pszenicy,
1 szkl. mleka,
0.5 szkl. cukru
pudru,
0.5 szkl. miodu,
20 dkg posiekanych orzechów
laskowych,
10 dkg siekanych migdałów,
3 łyżki rodzynek sułtańskich,
po 5 fig i daktyli,
nieco soli,
otartą skórkę z cytryny.

Pszenicę namoczyć na noc, a następnie gotować trzykrotnie zmieniając wodę, gdy pszenica będzie miękka, odsączyć ją na sitku. Mak przemyć pod bieżącą wodą, zalać wrzącym mlekiem
, zagotować na małym ogniu, następnie zmielić w maszynce do mięsa, połączyć
z ugotowaną pszenicą, dodać resztę składników, wymieszać i wstawić do lodówki. Podawać jako danie wigilijne z łamańcami.
 
Modro ale dogadzasz mężowi:tak: ja ostatnio wcale nie piekę, ciągle brak mi czasu albo sił. Nawet pomysłów na obiady nie mam:-( A jak się ostatnio wzięłam za gulasz to przypaliłam i był do wyrzucenia:no: Szkoda gadać!
 
Makaron z grzybami i serem pleśniowym
(przepis z opakowania - kamis - zioła prowansalskie)

makaron - jak na 2 osoby rurki lub świderki
2 łyżki oliwy z oliwek
1 pokrojony na plasterki por
250gr pokrojonych na ćwiartki malych pieczarek (ja akurat miałam 10 dużych, średnica ok. 7-8cm)
200gr pokrojonych w paseczki plasterków wędzonego boczku (dziś piątek - nie dodawałam boczku i też było pyszne)
6 łyżek rosołu (ja akurat miałam z gotowania Jasia zupki i mu podkradłam:-D)
250gr rozdrobnionego niebieskiego sera pleśniowego rokpol - zamiast tego można dać zwykły serek topiony śmietankowy jeśli ktoś nie lubi pleśniowego
sól - 2 szczypty, pieprz - 2 szczypty, 1 duża łyżka ziół prowansalskich

makaron ugotować al dente, na duże patelni rozgrzać oliwę i podsmażyc pora (ok. 3 minuty), dodać boczek (lub nie) i smażyć do zarumienienia. Włożyć pieczarki, smazyć całość ok. 3-4 minuty.
Wlać rosół, dodać przyprawy - sół, pieprz, zioła prownsalskie - wymieszać.
Dodać makaron i ser. Całość podgrzewać delikatnie mieszając aż ser się roztopi.
 
Dziewczyny macie jakiś sprawdzony przepis na Mufinki????syn mnie męczy,zawsze kupowałam gotowce ale tu jedna mufinka kosztuje około 5 zł więc lepiej mi upiec bo młody pochłania ze 4 dziennie :-)
 
Edis, a podpowiedz mi czym ty nasączasz biszkopty (do tortów), i czym dobrze było by nasączyć tort na roczek, bo chyba alkohol nie bardzo pasuje na taka okazję (będzie trochę dzieci)??
 
reklama
magdalenka - można nasączyć
- kawą
- syropem z brzoskwiń (z puszki)
- syropem z ananasa (z puszki)

na razie nic mi więcej nie przychodzi do głowy, ale jak mi sie przypomni to dopiszę
 
Do góry