reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamusie 2008

u nas -7C, chwile jeszcze pluchy nie bedzie zwlaszcza ze juz nowe sniezyce zapowiadaja na horyzoncie...dzis podobno ma cos zaczac sypac wieczorem. Mowilam Ci Nina ze pchacz mu sie spodoba.Vincent swoj do dzis lubi chociaz chodzi juz dawno. Dzieki za zyczenia dla Olivera. Dzis wszystkie dzieci mam w domu bo swieto jest i szkoly zamkniete. Oliver przezywa swoje urodziny caly w emocjach. Chcial juz dzis miec impreze!
Zdjecia...kilka udalo sie faktycznie nawet fajnych. Ale maly ogolnie byl pod koniec rozdrazniony, chcial wyraznie do domu, pozno bylo, w knajpie pelno obcych ludzi do tego swieczki mu nikt nie pozwolil stracic z torta!
 
reklama
Szukam jakiegos dobrego i w przystepnej cenie fotelika do samochodu, takiego od 9-36 kg, biore pod uwagę dwa bebe confort trianos i concord trimax!
macie wypróbowane jakies foteliki mozecie mi jakis polecić???
 
mysmy wlasnie niedawno kupili jednego z najdrozszych Britaxow ($340 uffff!!! :szok::szok::szok:) - u nas sa najlepsze a musielismy wymienic bo maly wyrosl ze swojego Maxi Cosi, dla Olivki moj maz przywiozl z Europy Bebe Confort Iseos chyba i byl OK, lubilam go. Mysle ze w Britaxie jest lepszej jakosci tapicerka, taka aksamitna a w Bebe Confort szybko sie zwycierala. U nas sa troche inne normy dla fotelikow, wszystkie sa z baza iso fix, pasami zapinanymi pieciopunktowo a nie trzy jak w Europie i maly jezdzi wciaz tylem do kierunku jazdy. Britax ma najlepsza opinie i sa niestety najdrozszymi fotelikami w USA. Bebe Confort wogole nie ma i to byl taki moj eksperyment 6 lat temu :-D Concord jest, malo popularny ale mysle ze porownywalny z Britaxem - mowie oczywiscie wciaz o rynku tutejszym. Concorda planuje zakupic wiosna do mojego meza samochodu, jest znacznie tanszy od Britaxa a podobny w funkcjach.
mamy ten:

Britax : Products : Details

 
Ostatnia edycja:
U nas njlepszymi fotelikami są: Maxi Cosi 9-18 kg i Romer 9-18kg.Wypadają najlepiej testach.Nie kupuj 9-36 bo nie sa dobre.Njlepsze to 9-18, 15-36.

http://fotelik.info/

A najnowsze Romery mja system Iso-fix.5punktowe pasy, MC też

Pawimi super że u wa tyłem mozna montowac....to najbezpiecznijesze dla dziecka

A ja uważam ze bezpieczeństwo naszych dzieci nie ma ceny
 
Ostatnia edycja:
Romer to Britax chyba przynajmniej w niemczech widze ze to ta sama firma.Jak otwieram Britax w niemczech otwiera sie Romer
 
Dzięki dziewczyny za porady, estera czytam własnie ten artykuł o fotelikach na pewno bedzie pomocny. dlaczego nie ma kupic fotelika 9-36 kg?
pawimi widzę, ze lepiej wybrać concorda popatrze jeszce na britaxy skoro sa dobre!
 
nasze foteliki maja dodatkowe zapiecie na klatce piersiowej-taki dodatkowy zatrzask- widoczny jest na zdjeciu tego fotelika na stronie britaxa ktora umiescilam we wczesniejszym poscie..nie widze go na zadnym z europejskich fotelikow. 9-36 po pierwsze nie sa tak bezpieczne jak te z mniejszym przedzialem wiekowym a po drugie i tak nigdy nie starczaja na caly ten okres w jakim sa reklamowane przez producenta. Nina z Concordow to raczej polecalabym Ultimax ktory ma te dodatkowe we wnatrz skrzydla ochronne po bokach - tak jak w naszym Britaxie. te skrzydla chronia podczas uderzenia bocznego.No i sprawdzilam ze faktycznie niemiecki Romer to nasz Britax i foteliki sa zblizone do siebie.Ale w Angli juz jest Britax i te foteliki sa troche inne....dziwne, co kraj to obyczaj pewnie i inna firma kroluje.
Jesli chodzi o nasze foteliki to dopiero od niedawna wprowadzono te montowane tylem dla starszych niz rok dzieci -podobno na mode szwedzka gdzie dzieci tak jezdza nawet do 5 roku zycia. Oliver tez w dalszym ciagu jezdzi zapiety pasami pieciopuntkowymi. Przesadzilam go wczesniej na zwykle pasy tylko uzywajac podwyzszenia ale po przeczytaniu kilku artykulow natychmiast kupilam fotelik z pasami dla jego wieku. Ma teraz Graco Nautilius dostosowany dla dzieci do 10 roku zycia. Nowosc na naszym rynku.Mysle ze jeszcze z rok tak pojezdzi na tych pasach zanim zaczniemy uzywac normalne samochodowe pasy i odepniemy te z fotelika. Masz racje estera ze bezpieczentwo dziecka nie ma zadnej ceny.Z tym sie zgadzam w 100 procentach i moze czasem niewygodnie mi zapinac starego konia w pieciopunktowke ale jade ze spokojnym sumieniem wierzac ze jest o niebo bezpieczniejszy.
 
Ostatnia edycja:
widze ze dyskusja o fotelikach :-) ja sie nie bede wypowiadac :-)
zaraz znowu zmykamy na spacerek i trzeba cos babcia kupic na jutro ehhh... nie lubie takich prezentow robic ... jak maly dorosnie to bedzie laurki malowal :-D
 
reklama
Do góry