reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamusie 2008

My też dostaliśmy fotelik ma atest, choć jest stary. Znajomy brata go kupił, ale okazał się mu nie potrzebny:-D
Mała ostatnio marudna, chyba górne 1 idą, bo od tygodnia marudzi w nocy i się budzi.
Jestem wściekła, teściowa wczoraj wzywała karetke do teścia bo upadł ma krwiaka na biodrze, dostał gorączki i był nie przytomny, baba z dyżurki ją spławiła. Później ja dzwoniłam, to powiedział że nie ma miejsc w szpitalu i mamy go zabrać do prywatnej kliniki:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: na prześwietlenie. Ciekawe jak mieliśmy to zrobić jak go ruszyć nie można. Głupia baba w tym pogotowiu.:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
reklama
jagna- pogotowie takie juz jest.. z moim tata pojechalismy na pogotowie gdzie ledwo chodzil i nie pamietal co sie do niego mowi, powiedzieli ze ten pan jest jeszcze na nogach:wściekła/y: a byl po b. ciężkim zawale, musiał najpierw iść do lekarza domowego po skierownie ale u lekarza ci sami z pogotowia po niego przyjechali i na noszach go do szpitala wiezli:wściekła/y:
 
Niunia racja, straszna służba zdrowia.
Lekarz domowy też nie przyszedł:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Kazała wezwać karetkę i stanowczo zaprotestować przeciw spławieniu. W sumie ma racje, teściu był nie przytomny taką gorączke miał. A nasza lekarka nie ma nawet czasu zjeść, bo uzupełniają nią sobie braki personalne w przychodni, po co zwalniali lekarzy:confused2:
 
natka - maxi cosi tobi bardzo dobry fotelik....
jagna - sprawdzcie czy fotelik jest jeszcze "wazny" . Kazdy fotelik ma date waznosci czyli date w ktorej nadaje sie do uzytku. Srednio ta data to 5-6 lat. Po uplywie tego okresu material w foteliku jest juz zuzyty i nie spelnia swojej wlasciwosci jednym slowem nawet jesli nie byl nigdy dotad uzywany przez poprzednie dziecko i tak nie mozna go bezpiecznie uzyc poniewaz podczas wypadku niestety nie spelni swojej roli. Data produkcji powinna byc umieszczona na ktorejs z tylnich naklejek. To tylko tyle z mojej wiedzy na temat bezpieczenstwa fotelikowo-samochodowego....
 
natka - maxi cosi tobi bardzo dobry fotelik....
jagna - sprawdzcie czy fotelik jest jeszcze "wazny" . Kazdy fotelik ma date waznosci czyli date w ktorej nadaje sie do uzytku. Srednio ta data to 5-6 lat. Po uplywie tego okresu material w foteliku jest juz zuzyty i nie spelnia swojej wlasciwosci jednym slowem nawet jesli nie byl nigdy dotad uzywany przez poprzednie dziecko i tak nie mozna go bezpiecznie uzyc poniewaz podczas wypadku niestety nie spelni swojej roli. Data produkcji powinna byc umieszczona na ktorejs z tylnich naklejek. To tylko tyle z mojej wiedzy na temat bezpieczenstwa fotelikowo-samochodowego....
Byliśmy na stacji diagnostycznej fotelik jet sprawny, w niektórych stacjach można to sprawdzić.
 
tak, tu tez mozna, wiele ludzi decyduje sie na uzywane foteliki np. po poprzednim dziecku wiec dobrze ze mozna to sprawdzic. Generalnie to co chcialam poprzednio powiedziec to fakt ze kazdy fotelik ktory u nas kupujesz ma date producji i przydatnosci do uzytku. Nie moglabym uzywac fotela po Oliverze nawet gdyby lezal przez caly ten czas w paczce ( mam taki jeden ktory kupilam i Oli nim jechal moze 5 razy a potem moj maz przywiozl Bebe Confort i ten przelezal w orginalnym kartonie kilka lat w garazu) poniewaz minelo juz wlasnie 6 lat czyli jego przydatnosc do uzycia wygasla nawet jesli na oko jest to perfekcyjnie wygladajacy i nieuzywany fotel. Tego fotela zadna stacja diagnostyczna nie podbila by mi do uzytku. W takich stacjach u nas mozna tez prawodlowo montowac foteliki. Podobno najwiecej urazen i smiertelnych przypadkow wynika wlasnie z tego ze fotelik jest nieprawidlowo zamontowany za czym idzie nie chroni wlasciwie dziecka.
 
reklama
Do góry