reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamusie 2008

ja jutro ide do pediatry na wazenie i mierzenie i zeby lekarz zobaczyl lulusia malego bo ma jeszcze blonke i albo sam to zrobi albo da skierowanie do urologa, moja przyjaciolka tydzien temu wyladowala ze swoim synem w szpitalu bo siusiak mu spochl i ropa poszla okazalo sie ze zaroslo mu tam cos i lekarz na chama zerwal mu teraz jest dobrzei ma "sprawnego " lulusia.
pozatym maly od 3 dni ma jakies kropeczki na jajeczkacha tylko, jakby to bylo odpazenie to by mial wszedzie a on ma tylko na woreczku takie czerwone kropki ... dziwne.
 
reklama
Okropny dzień dzisiaj miałam, od rana leje deszcz nawet na spacer nie mozna wyjść, i w dodtku samochód nam sie popsuł stoi u mechanika a zeby tego było mało na sam koniec dnia pokłóciłam się z mężęm.... mam dosyć :-(
jutro bedzie lepiej mam nadzieję!!!
 
aga a masujesz mu przy kapieli ? same jajeczka tez moga byc "zapocone" bo tam skorka delikatna, czasem od chemii ktora jest w pampersach.
 
my od 10 miesiecy urzywamy tych samych pampersow i to zadnych formowych tylko z tesco nie sa niczym nasaczane i nawet zapachowe nie sa, chusteczek tez ie zmienialam ostatnio.
tak masuje i nacigam mu przy kapieli.
 
Pampers sam w sobie jest wyprodukowany z materialow chemicznych -te kulki zelowe ktore sa w pampersach-te ktore "rosna" jak dzidzius nasika i powoduja ze pampers jest nieprzemakalny sa zrobione z materialu chemicznego, takiego samego jak kiedys byly w tamponach i wycofano z producji ze wzgledu na szok toksyczny.
 
a tu takie nieporadne tlumaczenie jednego z wielu artykulow ktore czytalam:
1 ) pieluchy jednorazowe typu pampers zawierają slady *Dioxin*. *Dioxina* jest to stopień krańcowy srodka chemicznego powstalego przy wybielaniu i obrobce papieru który uzywany jest do produkcji takich pieluch. To jest rakotworczy chemiczny srodek który jest największa trucizna ze wszystkich chemikalii odpowiedzialnych za powstawanie raka.
2 ) pieluchy jednorazowe typu pampers zawierają *Trybutyl-tin* (*TBT*) trucizne powódujaca hormonalne zaburzenia w ludziach i zwierzętach.
3 ) pieluchy jednorazowe typu pampers zawierają *sodium* *polyacrylate*ktory jest typem pierwszorzędnego *absorbentu*pochłaniającego wilgoc. *Polymer* (PODKOP ), który staje się jak zel kiedy jest wilgotny i utrzymuje ta wilgoc w sobie porównywalny jest z zelem ktory był używany w przeszłości w tamponach. We wczesnych latach 1980 zostalo odkryte ze ten materiał jest odpowiedzialny za podwyższone ryzyko syndromu szoku toksycznego. Jest także śmiertelny dla zwierzat jeśli wdychany.Wystarczy zaledwie 5 gram tego srodka dla usmiercenia np. kota. Zostal absolutnie zakazany i wycofany z produkcji tamponow.4 ) W 2000 Swiatowa Organizacja Chorob u Dziecka wydała oswiadczenie i badanie pokazujące ze przedłużone noszenie pieluch jednorazowych zaburza naturalna temperature w kroczu chlopcow prowadzace do nieplodnosci.
To tylko taka moja mala dygresja na temat pieluch....niestety:no::no:
 
Ostatnia edycja:
Ale pogoda leje i pochmurno ,dzis dzien babci laurki zrobione jak Wiki przejdzie do domu to jedziemy do babci Eli i Halinki .Z wiktorią robiłam serca wyciełam z papieru technicznego serca i moczyłam bibułe czerwoną i kładłam na papier potem położyłam na grzejniku i posypałam brokatem.Wydaje mi sie że taki prezent jest swietny i napewno zrobiony z serca i z wielkim zapałem.
 
zgadzam się takie prezenty robione przez dzieci są najlepsze prosto z serca, już się nie mogę doczekać pierwszej laurki od mojego synka!!!
pogoda nadal fatalna!!! leje, a ja be samochodu a do sklepu miuszę skoczyc, mały w wózku nie zmoknie ale ja na pewno pięknie będę wyglądała!
Oli budzi sie teraz w nocy raz tak między 3 a 5 ale wczesnie wstaje tak ok 6 i nie chce spać a ja nieprzytomna jestem o tej godzinie!
 
reklama
wiki wstaje kolo 8 a chodzi spac ok 21

bylismy u pediatry, maly wazy 11 kilo wiec przybral, mierzy 80 cm klata i glowka 47
z jego siusiakiem wszystko mam nadal robic to co robie, a jesli chodzi o wysypke na jajeczkach to niby normalne, ale ma sie wietrzyc i smarowac sudocremem jak bedzie zaczerwienione.

no i mamy podac sanostol badz inne takie witaminy, jak myslicie ktore sa najlepsze ???
 
Do góry