reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Jak myślicie jak dam dzisiaj małej Bebilon 2 to chyba nic złego sie nie stanie, w koncu kilku dni jej brakuje do skończonych 4 miesięcy.
 
reklama
Agutku na początku chyba nie będę gotować bo muszę kupic sobie blender do ucierania tych warzywek.A na początek zupka może zawierać marchewkę,pietruszkę i ziemniaczka.Jak sie ugotują to zmiksować polączyć z wywarem dodać łyżeczkę kleiku i minutke pogotować i dodać jeszcze łyżeczkę masełka,lub oliwy z oliwek lub oliwy sojowej? no i mozna jeszcze leciutko posłodzić.Tak mi dzis mówiła p.doktor;-)
 
Renee mnie tez wydaje sie ze Małej nic nie bedzie, przeciez ten wiek na wszystkich produktach dla dzieci jest orientacyjny a nie co do dnia ;-)

JA tez jeszcze nie wiem co bede Oliwce dawala do jedzenia :confused: Moze na poczatku cos kupie w sloiczku, w koncu tyle dzieci to je to czemu mojej corce mialoby to zaszkodzic ;-) Napewno chce kupic w tym tygodniu sokowirowke bo nie mam a chce robic jej soczki sama. Do zupek tez powoli dojdziemy. Glowny problem polega na tym ze ja panicznie boje sie gotowania i nie wiem jak gotowac mojej Kruszynce zeby bylo wszystko w porzadku :-( Moze wiecej z Was napisze jakies rady i przepisy na dania dla dzieciaczkow, hmmm..? Prosze o pomoc :-)
 
Ja mam zamiar zacząć od soczku potem jakiś słoiczek ale narazie kupne, potem będę sie bawić w gotowanie, bo coś potem jej zaszkodzi i będę sie znowu zadręczała że z mojej winy ;-)


WESOŁYCH ŚWIĄT !!


 
A ja dzisaj dałam małemu pierwszą zupke ze słoiczka.
Umazał się totalnie.
I znalazłam spsób,by nie wypluwał.
Jak wiadomo maluchy nie umieją jeść z łyżeczki ( tzn. więkrzość)i mój do tych dzieci należy.Wszystko wypluwał.Więc jak włożyłam mu łyżeczke to przetrzymałam mu ja w buzi.Jak prubował ją gryzć to fajnie połykał.
Zjadł 5 łyż. Jak na pierwszy raz to niezle;-)


pict0002wd6.jpg
 
Renee,nie dziala ta stronka. :-(

Mamaosia,Szymek slodko wyglada taki upackany. :tak: Dzieki za podpowiedz z tym sposobem na lyzeczke! Jak bedzie trzeba,to z niego skorzystamy. :-D :tak:

A My dzis odwiedzilysmy pania pediatre wlasnie w zwiazku z jedzeniem Zuzi,bo musialam sie jej poradzic. Powiedziala,ze,gdy Zuzia spokojnie skonczy 4 miesiace,moge Jej podac jabluszko. :-) Ciekawe,jak zareaguje. :-D
 
reklama
Do góry