reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

reklama
Luczynko, szczerze mówiąc to pocieszyłaś mnie bo myślałam, że Filip je za mało. A jest tak: ok. 5.30-6-tej rano wypija 240 ml mleka, wstaje 8-9 i nic nie chce zjeść dopiero o 10-tej czasami zje parówkę lub jajeczniczkę albo pół kromki chlebka (najlepiej suchego w rączce) a jak nie zje to do zaśnięcia na drzemkę wypije 100-200 ml mleka (częściej 100), poźniej ok. 14-tej obiadek bywa, że zje tylko 3-4 łyżeczki i koniec a zmuszać go nie chcę. 17-18 mooooże zje jakiś słoiczkowy deserek lub banana lub jakiś inny owoc (samego jabłka nie chce) do tego podjada biszkopty i chrupki i ok. 21-ej na dobranoc kaszka oczywiście z butli. Zdarza mu się jeszcze, że w nocy ok. 1-ej wypija mleko ale to rzadko za to pije 200-300 ml herbatki w kilku ratach.
 
wiecie co, u mnie z jedzeniem wrecz odwrotnie - Nina je za dwoch, a wazy tylko 9500g i przybiera na wadze ostatnio 100g miesiecznie max.

Zjada:
7 - ok. 120 ml kaszki na gesto
9 - kanapka, do tego roznie parowka, twarozek, jajko, pomidor
11 - owoce,
14 - obiad
17 - podwieczorek (jogurt danio 120g:szok:, makaronik, zupka itp.)
20 - przed snem kaszka na gesto albo budyn (150 ml wody)

plus podjada od nas przy kazdej okazji. a najbardziej lubi chleb z maslem i parowki!!!
 
Rybciu moja Oliwia 300ml herbatki to wypija do jednego posilku :baffled: nie mowiac o tym co pije przez caly dzien, nam herbatki i soczki schodza w takich ilosciach ze :szok: nawet Vibovit ktory nie specjalnie lubi, pije gdy nie dam jej nic innego :dry:
 
Zuzia dzis na podwieczorek zjadla jajecznice z paroweczka. :-D
Pokrojona parowke wrzucilam na rozgrzane maselko,chwile podgrzalam i dodalam jajko. ;-)
Kielbacha :-p nie byla usmazona,tylko podgrzana. :tak:

Mniam! :-D

Z tego wszystkiego,Zozolka prawie nic nie wypila z wieczornej butli,tak sie nawcinala tego podwieczorku. :szok: :-D
 
Pati nadal niejada w ciągu dnia.Rano 5-6 mleko 150ml.KOło 9 pół paróweczki,12 deserek(nie zawsze).14-15 zupka czasami pół miseczki czasami 4 gryzy. 18-19 jogurt lubkisielek lub tylko picie. 21 mleko,1-2 mleko.Na ogól pośrednie jedzenia są zastąpione piciem.Zadnych kanapek,twarożków nawet słodzonych,żółtka z masełkiem-zje dwa gryzy i koniec.
 
Filip przez trzy dni w ogóle nie chciał jeść obiadu:no:, a przez cały dzień ogólnie jadał mało bo tylko pół kromeczki chleba z samym masłem (wszystko co na tym to wróg), 200 ml mleka i kilka winogron a wieczorem kasza z butli. Nadrabiał w nocy:tak: ok. 1-ej 200 ml mleka i ok. 5-6-ej 240 ml. I w końcu dzisiaj dałam mu obiadek ze słoiczka i zjadł cały:baffled:.
 
Mija ja MARZE o tym zeby moja Oliwcia jadla tyle co Twoje Pati teraz :tak:ale nie zapeszam bo po tym lekarstwie ktora daje Jej na apetyt dzis w koncu zaczelo sie cos dziac i Mala je :-)
 
Filip nadal domowymi obiadami pluje a ze słoiczków wcina z wielkim apetytem. Teraz znowu problem był bo w ogóle nie chciał nic pić w ciągu dnia, ale zaczęło się to odkąd podałam mu Vibovit a ten mu wcale nie smakuje i się chyba zraził. Teraz Vibovit dostaje w nocy kiedy jest mu wszystko jedno a w ciągu dnia pije ale tylko wodę lub herbatkę (cieniutką czarną) posłodzoną miodem.
Kupiłam dzisiaj zamiast Vibovitu Multi Sanostol jest ponoć o wiele lepszy w smaku, zobaczymy czy tak jest jak Filip zacznie to dostawać bo narazie to musimy wykończyć Vibovit.
 
reklama
Do góry