reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedojrzałe granulocyty IG w ciąży. Podwyższone leukocyty i neutrofile.

Takhisis

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Wrzesień 2009
Postów
1 396
Miasto
Wrocław
Witam,

Szukałam informacji w necie i niestety nic sensownego nie mogę odszukać.

Czy któraś z Was borykała się w ciąży z Niedojrzałymi granulocytami? Podobno nie powinny występować w morfologii, a u mnie są ciągle...

Przy majowej infekcji ich poziom wzrósł ponad 4 krotnie...od tamtej pory nie wpadł do granic normy, ale był niewiele ponad...Wczorajszy wynik znowu wskazuje wzrost 3 krotny, bo mnie bardzo martwi. Do tego mam podwyższone leukocyty i neutrofile. Wiem, że niby w ciąży te dwa ostatnie parametry mogą przekraczać normy, ale u mnie tak naprawdę zawsze były w normie nie licząc majowej infekcji. Dlatego martwi mnie ich powtórny wzrost plus te niedojrzałe granulocyty.
 
reklama
mi jakos od polowy ciazy ciagle leukocyty i neutrofile ponad norme sporo, przed ciaza wyniki ksiazkowe. pogadaj z lekarzem, dopytaj i niech zleci moze rozmaz reczny krwi.

natomiast o niedojrzalych granulocytach nie slyszalam nie pomoge.
 
martusia ale u Ciebie rozumiem było to fizjologiczne, nic złego się nie działo?


Właśnie nikt nie słyszał o niedojrzałych granulocytach, dlatego mnie to strasznie martwi:(
 
lekarze przerozni nie znalezli mi zadnej infekcji.

no dobrze, ale zaden lekarz nie slyszal o niedojrzalych granulocytach? internista, gin? moze hematolog by Ci odpowiedzial lub jest takie forum gdzie sie zadaje online pytania i w ciagu 24h masz odpowiedz ale nie pamietam adresu :/

aha i z tego co pamietam w ciazy zmienia sie wszystko lacznie z wynikami badan i nasilac sie moge te choroby na ktore chorujesz przewlekle jesli masz takowe. ja bym nie odpuscila i drazyla temat bo chodzi o Twoje zdrowie a przede wszystkim zdrowie Twojego dziecka
 
Słyszeć słyszeli o tych granulocytach. Jednak na moje pytanie odnośnie tak dużej ich ilości w sumie nie ma odpowiedzi. To, że w ciąży wzrasta ilość leukocytów, wiem...ale najłatwiej zrzucić wszystko na ciążę. A ja spędziłam kilka godzin na poszukiwaniach i o ile jest informacja o wzrośnie leukocytów czy neutrofili to nie znalazłam informacji, że wzrost liczby Niedojrzałych neut. jest naturalny.
 
gdzie robiłaś badania to raz.
dwa o jakich wartościach ponad normę piszesz ? (napisz wynik i normy jakie podaje Laboratorium.)
Neutrofile rosną kiedy jest infekcja bakteryjna albo kiedy organizm walczy i sprząta sobie po infekcji...cóż to za infekcja w maju była ? może nie doleczona ?
i najważniejsze...
zaufaj swojemu lekarzowi bo tak się żyć nie da, jak będziesz co chwile swojego dr sprawdzała z dr google...A jak nie ufasz i uważasz, że coś bagatelizuje to może zmień na innego ???
 
Felidae:) Witaj:)

Jak zawsze Diagnostyka, norma do 0,03 tys/ul, w maju wynik 0,16 (czyli 5 razy więcej). Później spadały, do normy wrócił też leukocyty i neutrofile. W sobotę znowu niedojrzałe granulocyty 1,0. Na stronie Luxmedu jest właśnie informacja o tym, że niedojrzałe granulocyty nie są prawidłowym parametrem we krwi i dlatego zgłupiałam.
To nie chodzi o to, że nie ufam lekarzowi...gdyż w maju sam powiedział, że faktycznie wynik wskazuje na infekcję..tylko, że czerwiec i lipiec wyniki spadały i już było minimalne odchylenie od normy. A w teraz w sierpniu znowu poszły do góry. W maju miałam niby najpierw bakteryjne zapalenie spojówek, po 3 dniach okazało się, że wirusowe zapalenie spojówek plus zapalenie gardła z 2 tygodnie. Do dnia dzisiejszego z oczami jest coś nie tak, nie wróciły do normy. Byłam w sierpniu u okulisty ponownie i mimo, że oczy nadal swędzą, łzawią, jest wydzielina..tym razem usłyszałam, że to alergia. Teraz sama nie wiem w co wierzyć. Od tygodnia z oczami jest lepiej...tak jakby samo ustąpiło, aczkolwiek śluzowato-ropna wydzielina w małej ilości jeszcze jest.
Sprawdzam w necie dlatego, że zazwyczaj od czasu zrobienia wyniku do wizyty mam jeszcze kilka dni i jak widzę , że coś poza normą jest to szukam, bo ja z tych niecierpliwych. Wizytę mam jutro.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Felidae:) Witaj:)

Jak zawsze Diagnostyka, norma do 0,03 tys/ul, w maju wynik 0,16 (czyli 5 razy więcej). Później spadały, do normy wrócił też leukocyty i neutrofile. W sobotę znowu niedojrzałe granulocyty 1,0. Na stronie Luxmedu jest właśnie informacja o tym, że niedojrzałe granulocyty nie są prawidłowym parametrem we krwi i dlatego zgłupiałam.
To nie chodzi o to, że nie ufam lekarzowi...gdyż w maju sam powiedział, że faktycznie wynik wskazuje na infekcję..tylko, że czerwiec i lipiec wyniki spadały i już było minimalne odchylenie od normy. A w teraz w sierpniu znowu poszły do góry. W maju miałam niby najpierw bakteryjne zapalenie spojówek, po 3 dniach okazało się, że wirusowe zapalenie spojówek plus zapalenie gardła z 2 tygodnie. Do dnia dzisiejszego z oczami jest coś nie tak, nie wróciły do normy. Byłam w sierpniu u okulisty ponownie i mimo, że oczy nadal swędzą, łzawią, jest wydzielina..tym razem usłyszałam, że to alergia. Teraz sama nie wiem w co wierzyć. Od tygodnia z oczami jest lepiej...tak jakby samo ustąpiło, aczkolwiek śluzowato-ropna wydzielina w małej ilości jeszcze jest.
Sprawdzam w necie dlatego, że zazwyczaj od czasu zrobienia wyniku do wizyty mam jeszcze kilka dni i jak widzę , że coś poza normą jest to szukam, bo ja z tych niecierpliwych. Wizytę mam jutro.

witaj poszukuje informacj na temat niedojrzalych granulocytow jest tyle tego ze oszalam juz dowiedzialas sie czy to cos groznego?:(
 
Do góry