reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

macierzyński

Dołączył(a)
24 Sierpień 2013
Postów
2
Hejka!!!!

Mam pytanie. Planujemy wraz z mężem dziecko. Niestety jestem zatrudnioa na umowę o pracę na czas okreslony. Umowa moja kończy się 15 maja, czyli wówczas jak wszystko się uda bede około w 7-8 miesiącu ciaży. Mój charakter pracy ( pracuje w GAASTRONOMI)sprawia że szef od razu dziewczyny wysyła na L4. Moje pytanie brzmi, czy przysługuje mi jakikolwiek urlop macierzyński. Czy jak mi się skończy 15 maja umowa staje się od razu osoba bezrobotną??
 
reklama
Hejka!!!!

Mam pytanie. Planujemy wraz z mężem dziecko. Niestety jestem zatrudnioa na umowę o pracę na czas okreslony. Umowa moja kończy się 15 maja, czyli wówczas jak wszystko się uda bede około w 7-8 miesiącu ciaży. Mój charakter pracy ( pracuje w GAASTRONOMI)sprawia że szef od razu dziewczyny wysyła na L4. Moje pytanie brzmi, czy przysługuje mi jakikolwiek urlop macierzyński. Czy jak mi się skończy 15 maja umowa staje się od razu osoba bezrobotną??
Wygląda na to (mam za mało informacji, by być pewną), że Pani umowa zostałaby przedłużona do dnia porodu, w dniu porodu rozwiązałaby się, a Pani przysługiwałaby zasiłek macierzyński.
 
Czyli szef musi mi umowę przedłużyć do dnia porodu a potem idę na zasiłek macierzyński. A mam pytanie ile trwa taki zasiłek i ile wynosi jego kwota
 
Czyli szef musi mi umowę przedłużyć do dnia porodu a potem idę na zasiłek macierzyński. A mam pytanie ile trwa taki zasiłek i ile wynosi jego kwota
Umowa byc może (jak zaznaczyłam powyżej nie wiem, bo nie znam dat) uległaby przedłuzeniu. Byłoby to przedłużenie z mocy prawa, aneksowanie umowy nie byłoby konieczne. Umowa tak przedłużona rozwiązuje się w dniu porodu, zasiłek wypłąca ZUS w kwocie rownej zasiłkowi kobiet przebywających na urlopie macierzyńskim (60-100% podstawy wymiaru w zależnosci od długości okresu wypłaty).
 
Do góry