reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przeprowadzka matki z dzieckiem

kasia-matiy

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2012
Postów
1 490
Miasto
Trzebnica, Poland
Witam. Mam pytanie, czy matka może się wyprowadzić do innej miejscowości wraz z dzieckiem bez zgody ojca dziecka? Dodam że ojciec ma pełne prawa i nie było ustalane miejsce pobytu dziecka sądownie. Z góry dziękuję za pomoc.
 
reklama
napisałam powyżej że miejsce zamieszkania dziecka nie było ustalane sądownie, nie było rozwodu a matka dziecka nigdy nie występowała do sądu o ustalenie miejsca pobytu dziecka, jedyne co jest ustalone przez sąd to alimenty oraz kontakty
 
napisałam powyżej że miejsce zamieszkania dziecka nie było ustalane sądownie, nie było rozwodu a matka dziecka nigdy nie występowała do sądu o ustalenie miejsca pobytu dziecka, jedyne co jest ustalone przez sąd to alimenty oraz kontakty

Do przemeldowania dziecka konieczna jest zgoda obojga rodziców. Ciagle mamy obowiązek meldunkowy. Zatem matka dziecka nie moze bez zgody ojca zmienić mca zamieszkania dziecka.

Poza tym miejsce zamieszkania dziecka jest tzw. istotna sprawą, o której rodzice winni decydować wspólnie.
 
Do góry